BlackBerry

BlackBerry i Android - to ekscytujące połączenie złapano na wideo

Jakub Szczęsny
BlackBerry i Android - to ekscytujące połączenie złapano na wideo
60

BlackBerry i Android - o takim połączeniu jeszcze rok temu myśleli tylko "szaleńcy", jednak w obecnych realiach jest to jak najbardziej możliwe - jak można wywnioskować po ostatnich ruchach BlackBerry i przeciekach, taki telefon pojawi się już niebawem. Venice nie tylko jest obietnicą lepszych osiąg...

BlackBerry i Android - o takim połączeniu jeszcze rok temu myśleli tylko "szaleńcy", jednak w obecnych realiach jest to jak najbardziej możliwe - jak można wywnioskować po ostatnich ruchach BlackBerry i przeciekach, taki telefon pojawi się już niebawem. Venice nie tylko jest obietnicą lepszych osiągów Kanadyjczyków na rynku, ale i... czegoś nowego w świecie BlackBerry.

Już od początku, gdy po raz pierwszy zobaczyliśmy czym ma być Venice, pomyślałem sobie, że właśnie tego brakowało mi od dawna w urządzeniach mobilnych. Ciekawy kierunek wytyczył Passport, który charakteryzuje się ekranem w stosunku 1:1, co pozwala na zwiększenie przestrzeni roboczej bez potrzeby pompowania ekranu calami w przekątnej. Może nie nowym, ale i tak dosyć nowatorskim podejściem w kwestii korzystania z telefonu chce podbić serca konsumentów nowych technologii Venice - klawiatura QWERTY - tak bardzo charakterystyczna dla urządzeń BlackBerry ukryta jest "z tyłu" urządzenia i aby z niej skorzystać, należy ją wysunąć. Poza tym - Venice jest niczym innym, jak standardowym smartfonem z Androidem na pokładzie.

Widząc "hands-on" Venice z Androidem po raz kolejny uświadomiłem sobie, jak świetnym jest to rozwiązaniem. Wcześniej widziałem to m. in. w Dell Venue Pro z Windows Phone 7, gdzie w podobny sposób można było wysunąć pełną, fizyczną klawiaturę. Znając jednak BlackBerry, klawiatura Kanadyjczyków będzie o klasę, albo nawet dwie lepsza od tego, co oferowano w podobnych tego typu modelach. Taka klawiatura będzie świetnym dopełnieniem sprzętu przeznaczonego raczej do nieco bardziej wymagającego klienta - a ponadto Android pozwoli na bezproblemowe uruchamianie wszystkich popularnych aplikacji.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu