Android

Czyżby tak miał wyglądać telefon BlackBerry z Androidem?

Jakub Szczęsny
Czyżby tak miał wyglądać telefon BlackBerry z Androidem?
9

W ostatnim czasie bardzo głośno było o możliwym podjęciu się przez BlackBerry tematyki Androida. Jest to o tyle kontrowersyjne zagranie, gdyż Kanadyjczycy włożyli mnóstwo czasu oraz pieniędzy w rozwijanie własnej platformy, natomiast fani marki są bardzo przywiązani do tego, co oferuje obecnie produ...

W ostatnim czasie bardzo głośno było o możliwym podjęciu się przez BlackBerry tematyki Androida. Jest to o tyle kontrowersyjne zagranie, gdyż Kanadyjczycy włożyli mnóstwo czasu oraz pieniędzy w rozwijanie własnej platformy, natomiast fani marki są bardzo przywiązani do tego, co oferuje obecnie producent wraz ze swoim portfolio urządzeń. Ostatnio CEO BlackBerry stwierdził, że wejście w Androida będzie możliwe jedynie w wypadku, gdy platforma Google zapewni odpowiednie bezpieczeństwo użytkownikom.

Evleaks natomiast opublikował zdjęcie, wedle którego BlackBerry rzeczywiście pracuje nad wejściem w świat Androida. Ostatnie doniesienia wskazywały na to, że BlackBerry wyda na rynek dwa smartfony z Androidem. Jeden z nich - Venice ma być high-endowym sliderem z zakrzywionym ekranem wyświetlającym treści w rozdzielczości Quad HD. Natomiast drugi z nich - Prague ma być kontynuatorem wizji z Z3.

Jednak to, co widzimy na zdjęciu niezbyt odpowiada przeciekom, o których wspominaliśmy wcześniej. Mamy do czynienia z androidową propozycją przypominającą bardziej Passporta, niż Z3, czy wspominanego wyżej slidera. urządzenie odznacza się trójrzędową klawiaturą QWERTY - podobną, jak ta zastosowana w Passporcie. Oczywiście zostanie zachowana wizja z tego naprawdę ciekawego urządzenia - czyli ekran w stosunku 1:1 oferujący nowe możliwości pracy.

Przyciski na urządzeniu wskazują na zastosowanie w nim Androida Lollipop - jednak jest to właściwie wszystko, co wiemy o tym urządzeniu. Bardzo możliwe, że w słuchawce zostaną zastosowane te same podzespoły, co w pierwowzorze pracującym na BlackBerry OS. Niemal pewne jest jednak to, że BlackBerry nie porzuci przy okazji autorskiego systemu operacyjnego. Wiadomo, że ubicie własnego projektu zaowocowałoby utratą bardzo ważnych partnerów w osobie banków oraz instytucji publicznych, które bardzo cenią urządzenia i platformę Kanadyjczyków za wysokie bezpieczeństwo. Jednak aby zarabiać pieniądze, BlackBerry powinno zwrócić uwagę na rynek konsumencki, które ma nieco inne potrzeby. Do nich właśnie należy się zastosować.

Grafika: 1, 2

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu