BlackBerry

BlackBerry dało jeszcze trochę czasu użytkownikom BB10

MS
Mateusz Stach
7

BlackBerry wie, że wiele osób wciąż używa telefonów z ich autorskim systemem operacyjnym. Właśnie ogłoszono, jak długo będą oni jeszcze otrzymywać aktualizacje.

W dwóch najnowszych wpisach na blogu BlackBerry pojawiły się istotne dotyczące wsparcia tych wyjątkowych telefonów. Pierwszy dotyczy modeli pracujących pod kontrolą systemu BlackBerry 10. W świecie, w którym użytkownicy drżą o to, jak długo ich smartfon z Androidem będzie otrzymywał aktualizacje, postawa BlackBerry jest wyjątkowa. BB10 ma mieć bowiem wsparcie jeszcze przez dwa lata, co jak na system z paroma latami na karku, jest wiadomością budzącą naprawdę duże uznanie.

System BlackBerry ze wsparciem jeszcze przez dwa lata

Chociaż smartfony BlackBerry sukcesywnie traciły udziały w rynku, wciąż wiele tych urządzeń działa bez zarzutu. A ich użytkownicy cenią sobie autorskie rozwiązania, które swego czasu zbudowały markę najlepszych biznesowych słuchawek. Ostatni telefon tego typu wyprodukowano w roku 2015. BlackBerry, które w międzyczasie przekształciło się w firmę zajmującą oprogramowaniem, pamięta jednak, że w zastosowaniach profesjonalnych zapewnienie wsparcia może mieć większe znaczenie niż wymyślanie nowych funkcji. Trzeba jedna przy tym pamiętać, że nie sprecyzowano, co dokładnie to wsparcie oznacza. A większość developerów zajmujących się BB10 odeszła z firmy dwa lata temu. Z końcem 2019 ma też zostać zamknięty sklep z aplikacjami BlackBerry World.

Priv traci wsparcie

Drugi wpis dotyczy wsparcia dla modelu Priv opartego na Androidzie. W związku z minięciem dwóch lat od premiery, przestaną być wydawane na niego regularne, comiesięczne aktualizacje. Użytkownicy ceniący sobie bezpieczeństwo, a do takich przecież od zawsze kierowane były urządzenia Blackberry, powinni więc zacząć się rozglądać za nowym smartfonem.

Jednocześnie BlackBerry ogłosiło, że w związku z wymienionymi wyżej zmianami, zamierzają zadbać osoby, które będą szukać nowego telefonu. Firma BlackBerry Mobile, która przejęła produkcję smartfonów z „jeżynką”, ma zaoferować im atrakcyjne zniżki na nowe modele. Być może więc pojawi się dobra okazja do tego, by swoją wysłużoną słuchawkę zamienić na nowszy model, taki jak np. testowany przez nas niedawno BlackBerry KeyOne.

Trzeba przyznać, że długi okres wsparcia dla systemu BB10 sprawia, że trochę szkoda iż zniknął on z rynku. W czasach, gdy smartfony zmieniamy co dwa lata, nadal niejedna osoba chciałaby pewnie mieć możliwość dłuższego korzystania z porządnego urządzenia tego typu.

Źródło: blog blackberry, theregister

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: