Internet

Bitcoiny zamienimy na gotówkę w... bankomacie

Tomasz Popielarczyk
Bitcoiny zamienimy na gotówkę w... bankomacie
13

INPay.pl uruchamia ciekawą usługę. W jej ramach w ponad 6200 bankomatów w całej Polsce zamienimy bitcoiny na gotówkę.

Do wymiany bitcoinów będziemy potrzebowali wyłącznie telefonu komórkowego. Wystarczy, że prześlemy nasze bitcoiny do INPay.pl, aby zainicjować cały proces. W tym celu musimy skorzystać z formularza dostępnego na oficjalnej stronie INPay. W zamian otrzymamy SMS-em kod, za którego pomocą możemy wypłacić w bankomacie gotówkę. Nie potrzebujemy przy tym żadnej dodatkowej aplikacji ani tym bardziej karty - wystarczy jedynie wprowadzenie na klawiaturze numerycznej terminalu kodu. Ma to trwać dosłownie chwilę.

Usługa jest zapewniana przez sieć Halcash, a więc mamy do niej dostęp m.in. w bankomatach sieci Euronet. Łącznie w całej Polsce wypłacać gotówkę za bitcoiny będziemy mogli w 6200 bankomatów. Wprowadzono też limity wypłat z bankomatów na jeden numer telefonu. W ciągu doby możemy maksymalnie wypłacić 10500 zł, a miesięcznie może to być nie więcej niż 20000 zł. Wypłata jednorazowa nie może przekraczać 2000 zł (i zarazem musi to być wielokrotność 50 zł). Bez względu na kwotę płatności pobierana jest prowizja ok. 2 proc. względem dostępnych giełd, a oprócz tego opłata 10 zł za wypłatę w bankomacie.

INPay chwali się, że jest obecnie najłatwiejszy i najszybszym serwisem pozwalającym na wymianę bitcoinów. Co ciekawe, platforma oferuje nawet gotowe wtyczki do obsługi transakcji dla najpopularniejszych CMS-ów e-commerce. Udostępnione przez nich rozwiązanie dowodzi, że popularność tej waluty wcale nie spada. Choć dziś mówi się już o niej dużo rzadziej i nie stanowi takiego fenomenu, to powoli skutecznie przenika do "pozainternetowej" rzeczywistości. Zauważają go też najwięksi. Nie tak dawno pisaliśmy o eksperymentach Microsoftu z płatnościami w sklepie z aplikacjami za pomocą bitcoinów. Od jakiegoś czasu też mówi się o wprowadzeniu notowań tej waluty na giełdę towarową w Chicago, któa jest największą giełdą tego typu na świecie. To włączyłoby Bitcoin do prawdziwej elity i zmusiło świat do traktowania go jeszcze bardziej poważnie niż kiedykolwiek wcześniej.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

płatnościbitcoin