Apple

Bill Gates chwali Apple za Apple Pay - a może to czas zrobić własne płatności?

Jakub Szczęsny
Bill Gates chwali Apple za Apple Pay - a może to czas zrobić własne płatności?
24

Bill Gates wystąpił w wywiadzie dla telewizji Bloomberg, gdzie wypowiadał się między innymi na temat przyszłości nowych technologii. Temat zszedł także i na Apple, gdzie założyciel Microsoftu bardzo pochlebnie wypowiedział się na temat usługi płatniczej konkurencji i potwierdził to, o czym środowisk...

Bill Gates wystąpił w wywiadzie dla telewizji Bloomberg, gdzie wypowiadał się między innymi na temat przyszłości nowych technologii. Temat zszedł także i na Apple, gdzie założyciel Microsoftu bardzo pochlebnie wypowiedział się na temat usługi płatniczej konkurencji i potwierdził to, o czym środowisko skupione wokół nowych technologii wiedziało już od bardzo dawna.

Według Gatesa, usługa Apple może na tyle spopularyzować bezkartowe płatności, że staną się one nie nowinką, lecz codziennością. Tym samym stwierdził on to, o czym mówiłem nierzadko także i ja - firma Apple jest prawdopodobnie najlepsza w takim kreowaniu swoich rozwiązań, by przeszły one szturmem do mainstreamu. Dowody? Telefon komórkowy to obecnie kontynuacja wizji Apple, a rynek tabletów wystrzelił w górę wraz z premierą iPadów. Nie były to produkty wcześniej nie znane, lecz bardzo starannie "wymyślone na nowo" i odpowiednio sprzedane - w otoczce mitycznego "amazingu".

Ponadto, Bill podkreślił, iż rozwiązanie Apple jest przede wszystkim bardzo bezpieczne - a to w dobie korzystania z bezgotówkowych form płatności jest naprawdę ważne. Wolę nie myśleć, co by się stało, gdybym zgubił swoją kartę z chipem zbliżeniowym, a opcja takiej płatności nie zostałaby przeze mnie uprzednio zablokowana. Właśnie ten wysoki poziom bezpieczeństwa i wysokie zaufanie do Apple mogą się przyczynić do szerszego wykorzystania tego typu usług na rynku nowych technologii, a liderem może wkrótce zostać Apple.

To, co mnie martwi, to fakt, iż nie wiadomo, czy kiedykolwiek owa usługa zostanie uruchomiona w Polsce. Polska (zabrzmi to bardzo brzydko), to technologiczny kraj trzeciego świata i niewiele zmienia się w tej kwestii na lepsze. Dalej jesteśmy marginalizowani przez niedostępność pewnych usług w naszym kraju, a przez to tracimy możliwość uzyskania dostępu do naprawdę ciekawych rozwiązań.

Także i oczekuje się od Microsoftu, że zajmie się tematyką mobilnych płatności. Wydaje się, że to ostatni dzwonek, by Microsoft mógł przygotować własne rozwiązanie. Ale, czy rzeczywiście Microsoft jest tym zainteresowany? Owszem, coraz bardziej zbliża się on do rozwiązań konsumenckich, ale nie zapominajmy, że jest to firma z typowo biznesowym rodowodem. Osobiście uważam, że nawet jeśli Microsoft pracuje nad własną usługą płatności mobilnych (co byłoby zapewne zawarte w nowych smartfonach Lumia i inteligentnym zegarku), to nie będzie ona traktowana tak priorytetowo, jak Apple Pay.

Grafika: 1, 2

Źródło: imore.com

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu