Telekomy

Białystok pierwszym miastem w Polsce z LTE Plus Advanced z prędkością 498 Mb/s

Grzegorz Ułan
Białystok pierwszym miastem w Polsce z LTE Plus Advanced z prędkością 498 Mb/s
87

Plus przesłał nam właśnie informacje o wdrożeniu rozwiązania technologicznego, które pozwoli klientom korzystać z jeszcze większych prędkości w zasięgu LTE.

Rozwiązanie to składa się na agregację o łącznej szerokości 50 MHz w trzech w pasmach 1800 MHz, 2100 MHz i 2600 MHz (co daje prędkość transferu na poziomie 375 Mb/s), uruchomienie modulacji 256 QAM (zwiększa szybkość transferu o 33%, czyli 498 MB/s) oraz wdrożenie MIMO 4x4 w paśmie LTE2600 (pozwala na podwojenie prędkości internetu w tym paśmie do 300 Mb/s).

Co to oznacza dla klientów? No przede wszystkim większe prędkości, pozwalające na korzystanie ze streamingu filmów bez buforowania, większą pojemność sieci, pozwalającą na podłączenie się do nadajników większej liczbie klientów bez spadku jakości czy prędkości łącza. No i, co może nawet najistotniejsze, mogą cieszyć się stabilnym połączeniem.

LTE Plus Advanced z prędkością do 300 Mb/s zostało udostępnione klientom w zeszłym roku, według danych z początku tego roku już 40% kraju jest w jego zasięgu. Wdrożenie nowych rozwiązań ma na celu przyspieszenie transferu do prawie 500 Mb/s. Na początek padło na Białystok, ale już trwają prace w innych miejscowościach. Co ważne, mają ona na celu zwiększanie pojemności sieci w konkretnych lokalizacjach, a nie budowanie zasięgu pokryciowego.

Źródło: informacja prasowa.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hotmobile