Antyweb Poleca

Rusza 3. edycja bezpłatnych warsztatów kodowania The Awwwesomes w Warszawie

Redakcja Antyweb
Rusza 3. edycja bezpłatnych warsztatów kodowania The Awwwesomes w Warszawie
4

„«HTML i CSS?» – zapytacie – «Przecież miałem to na infie z panem Bolkiem w starych klapkach, który dał mi szóstkę za stronę o tajemnicach piramid». No więc to nie taki HTML i CSS. Na tym kursie zrobicie prawdziwą, prostą i ładną stronę.” W taki sposób podsumował nasze warsztaty jeden z uczestników, Adam Banaszek. Jesteśmy The Awwwesomes, organizacją non-profit, która uczy wszystkich chętnych, jak kodować strony internetowe. Dotychczas nasze darmowe warsztaty udało się ukończyć już 40 osobom, a wkrótce ruszamy z trzecią edycją w Warszawie – zgłoszenia są już otwarte!

Autorem artykułu są organizatorki warsztatów The Awwwesomes

Społeczność programistów jest bardzo otwarta na dzielenie się wiedzą. My do niej należymy i chcemy Cię zaprosić do wspólnej przygody z kodowaniem (estetycznych i nowoczesnych!) stron internetowych oraz przekonać, że nasze warsztaty będą najlepszą metodą, aby tę przygodę zacząć.

Jak to się zaczęło?

Nasza historia ma swój początek w grudniu 2015 roku, kiedy to dwie znajome programistki (Aga jest również projektantką) – Aga Naplocha i Marta Sztybor – spotkały się i postanowiły rozkręcić wspólnie inicjatywę non-profit, która zachęciłaby ludzi do nauki programowania. Wkrótce dołączyło też grono mentorów – jak zwykle okazało się, że nie brakuje chętnych do dzielenia się swoją wiedzą.

W połowie kwietnia 2016 ruszyła pierwsza edycja. Zaciekawienie naszych uczestników z początku zajęć powoli zmieniało się w fascynację. Pod koniec przyznawali otwarcie, że będzie im brakować cotygodniowych spotkań.

Sukces pierwszej edycji

Na pierwszą edycję warsztatów zaaplikowało przeszło 1800 osób, a uczestnicy zostawili nam dużo pozytywnych opinii.
Na pierwszą edycję warsztatów zaaplikowało przeszło 1800 osób, a uczestnicy zostawili nam dużo pozytywnych opinii. Miłym zaskoczeniem dla nas było między innymi to, że jedna z naszych uczestniczek znalazła pracę jako junior front-end developer.

Idąc za ciosem zdecydowałyśmy, że zorganizujemy również regularne, bezpłatne spotkania dla programistów i projektantów. One także cieszą się sporym zainteresowaniem, na każdym ze spotkań sala jest wypełniona po brzegi. Jesienią 2016 odbyła się też druga edycja darmowych warsztatów.

Nie musisz przychodzić we flanelowej koszuli w kratę

„Programowanie jest trudne”. „Programowanie jest dla piwnicznych nerdów, którzy siedzą przed komputerem w koszulach w kratę i pochłaniają pizzę na śniadanie, obiad i kolację”. „Projektanci nie powinni zaprzątać sobie głowy kodowaniem”. Przyznajcie się, które z tych zdań kiedykolwiek przeszło Wam przez głowę?

John Maeda niedawno stwierdził: „jeśli chcesz przetrwać w branży projektowania, lepiej naucz się kodować”.

John Maeda niedawno stwierdził: „jeśli chcesz przetrwać w branży projektowania, lepiej naucz się kodować”. Tak, drodzy projektanci, naprawdę nie ma się czego obawiać! HTML i CSS mają niską barierę wejścia i mogą pokazać, że posługiwanie się językiem maszyn nie jest takie straszne, na jakie wygląda.

Naszą misją jest pokazanie ludzkiej twarzy branży IT. Przywiązujemy dużą wagę do szczegółów i dopracowujemy wizualne aspekty związane z warsztatami. Font Comic Sans nie jest w naszym typie! Podążamy za najnowszymi trendami w projektowaniu stron i chcemy nauczyć wszystkich chętnych, jak to wszystko zakodować. Dla naszych uczestników projektujemy layouty, spośród których wybierają jeden i kodują go w trakcie zajęć.

Przyjazna atmosfera przede wszystkim

Warsztaty składają się z dziewięciu cotygodniowych zajęć, co sprzyja nie tylko utrwalaniu materiału, ale i więzi międzyludzkich. Można przypomnieć sobie czasy podstawówki, kiedy tworzyły się pierwsze przyjaźnie ze szkolnej ławki.

Każdy może pracować we własnym tempie, a uczestnicy pomagają sobie nawzajem. Udział w szkoleniu nie kończy się na ostatnich zajęciach – tworzymy społeczność ludzi zakręconych na punkcie kodowania WWW!

Trzecia edycja darmowych warsztatów kodowania

Dokładnie od dziś można aplikować na warsztaty, a formularz zgłoszeniowy jest otwarty jest do 9 kwietnia włącznie.
Już 19 kwietnia rusza trzecia edycja warsztatów HTML i CSS. Przygotujcie się na dużo nowości - m.in. program zajęć poszerzony o naukę Gita oraz nową członkinię zespołu organizatorek - Anię Burtan.

Dokładnie od dziś można aplikować na warsztaty, a formularz zgłoszeniowy jest otwarty jest do 9 kwietnia włącznie. Nasze warsztaty są otwarte dla wszystkich, niezależnie od płci, wieku i zainteresowań. Najważniejszą częścią zgłoszenia jest pytanie „dlaczego chcesz uczestniczyć w warsztatach?”. Spośród wszystkich aplikacji wybierzemy 16 szczęśliwców, którzy będa poznawać tajniki kodowania przez najbliższe miesiące. Przed wypełnieniem formularza zachęcamy do przeczytania krótkiego poradnika. Więcej informacji znajdziecie na stronie wydarzenia na facebooku i stronie głównej The Awwwesomes.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu