Felietony

Bezmyślne polecanie wszystkiego co się da na Facebooku - nie rób tego

Grzegorz Marczak
Bezmyślne polecanie wszystkiego co się da na Facebooku - nie rób tego
30

Głupawe wysyłanie zaproszeń przez naszych znajomych jest coraz bardziej uciążliwe na Facebooku, rozumiałbym jeszcze gdyby zaproszenia te były wysyłane przez kompletnie nieznane mi osoby które niechcący dodałem do znajomych. Kiedy jednak osoby które dobrze znam polecają mi aplikację do składania życz...

Głupawe wysyłanie zaproszeń przez naszych znajomych jest coraz bardziej uciążliwe na Facebooku, rozumiałbym jeszcze gdyby zaproszenia te były wysyłane przez kompletnie nieznane mi osoby które niechcący dodałem do znajomych. Kiedy jednak osoby które dobrze znam polecają mi aplikację do składania życzeń świątecznych to naprawdę opadają mi ręce..

Nie interesuje mnie to, że ktoś lubiący muzykę czy inne formy sztuki poleca strony swoich ulubionych zespołów. Tak samo nie interesuje mnie bycie fanem każdej strony jaką stworzył znajomy z Facebook czy też polecanie mi stron znanych brandów tylko dlatego że ktoś właśnie dołączył do grona fanów.

Też macie tego dosyć? Ja mam koło 250 zaproszeń i ta liczba stare rośnie. Nie wiem czy jest opcja aby zablokować całkowicie wszelkie formy zaproszeń ? Inaczej będę po prostu wywalał tych najbardziej "ambitnych" zapraszaczy. Niestety nie ma też chyba możliwości zaznaczenia wszystkich zaproszeń i skasowania jednym kliknięciem.

Myślę, że Facebook powinien dorobić się czegoś na kształt własnej netykiety, która tłumaczyła by ludziom że pewne rzeczy i zachowania są nie tylko nie mile widziane ale wręcz irytujące.

Ps. Polecam wejść w ustawienia i wywalić kompletnie wszystkie powiadomienia mailowe wysyłane przez Facebook. Nie rozwiąże to oczywiście problemu ale polecania stron, wydarzeń i innych głupot przez znajomych nie będzie nam zaśmiecać maila.

Zdjęcie pochodzi z mirror.co.uk

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Facebook