Felietony

Gdzie Bliscy? Czyli jak śledzić skutecznie swoją rodzinę i nie tylko

Grzegorz Marczak
Gdzie Bliscy? Czyli jak śledzić skutecznie swoją rodzinę i nie tylko
21

gdziesabliscy.pl to serwis, który ma pomóc nam w kontrolowaniu naszych dzieci. Chodzi oczywiście bardziej o nastolatków niż o maluchy w wieku przedszkolnym i o geolokalizacje. Dzięki gdziesabliscy.pl będziemy więc mogli mieć dokładny podgląd na to gdzie w danej chwili są członkowie nasze rodziny ora...

gdziesabliscy.pl to serwis, który ma pomóc nam w kontrolowaniu naszych dzieci. Chodzi oczywiście bardziej o nastolatków niż o maluchy w wieku przedszkolnym i o geolokalizacje. Dzięki gdziesabliscy.pl będziemy więc mogli mieć dokładny podgląd na to gdzie w danej chwili są członkowie nasze rodziny oraz gdzie byli i jakimi trasami się poruszali.

Do pełnej kontroli naszych bliskich potrzebny nam będzie telefon z GPS-em lub osobne urządzenie sprzedawane w sklepie serwisu. Potem już tylko zakładamy konto, płacimy abonament (im częstsze odświeżanie pozycji śledzonej osoby tym drożej) i na mapie możemy śledzić co teraz robi nasze dziecko, żona lub nawet znajomy któremu podrzucimy GPS :)
Teraz na poważnie, kilka lat temu widziałem już tego typu projekt i nadal twierdzę, że nic z tego nie wyjdzie. Dziecku w wieku przedszkolnym czy nawet na poziomie szkoły podstawowej raczej przez takie narzędzie nie będziemy śledzić. Z kolei nastolatek znajdzie tysiąc sposobów aby uniknąć zestawu małego szpiega jaki nabyli sobie rodzice.

Można oczywiście zmusić małolata, że ma mieć włączą komórkę argumentując "bo tak" ale wtedy jest to chyba nieco niezdrowa sytuacja w której rodzice aż tak bardzo chcą inwigilować dziecko. Poza tym jeśli już zmusimy małolata do tego aby się dał śledzić to równie dobrze możemy skorzystać z usług lokalizacyjnych Google i kazać dziecku co jakiś czas zameldować swoją pozycję.

No ale gdziesabliscy.pl można wykorzystać nie tylko do śledzenia dziecka :) Właściwie mając gotową całą platformę można uruchomić serwis gdziemojpies.pl lub gdziemojazona itp. Możliwości jest sporo a autorzy z tego co czytałem przygotowują już wersje mobilne na iphona i androida.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Startup