Felietony

150 dolarów - propozycja prawników Reserved za nielegalne wykorzystanie zdjęcia

Grzegorz Marczak
150 dolarów - propozycja prawników Reserved za nielegalne wykorzystanie zdjęcia
28

To trzeba przeczytać, polska firma po prostu wzięła zdjęcie z internetu (to znaczy jakiś współpracownik oczywiście) i wydrukowała je na koszulkach. Kiedy autorka zorientowała się co się stało prawnicy Reserved zaoponowali jej 150 dolarów. Na szczęście dziewczyna ma głowę na karku i szuka już prawnik...

To trzeba przeczytać, polska firma po prostu wzięła zdjęcie z internetu (to znaczy jakiś współpracownik oczywiście) i wydrukowała je na koszulkach. Kiedy autorka zorientowała się co się stało prawnicy Reserved zaoponowali jej 150 dolarów. Na szczęście dziewczyna ma głowę na karku i szuka już prawnika.

List jaki autorka nielegalnie użytego zdjęcia dostała od prawników Reserved jest uroczy w swojej naiwności:

We appreciate the value of our own IP rights, and respect IP rights of the other creators. Unfortunately one of our contractor must have taken the shortcut and used your work as its own. Please accept our apologies for it, and be assured that it happened without LPP’s knowledge and acceptance. In return for the inconvience occured to you, we would like to offer you cooperation, and license some of your work found at devianart. Enclosed please find photos that we are interested in using as printed designs. We may pay you $150 per each, which is regular price we pay for licensing such photos.

Jest jednak jeszcze ciekawiej bo autorka zdjęcia napisała na blogu, że znalazła się już kolejna osoba której zdjęcie zostało użyte przez Reserved.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Reserved