Android

Będzie więcej Androidów z preinstalowanymi aplikacjami Microsoftu

Tomasz Popielarczyk
Będzie więcej Androidów z preinstalowanymi aplikacjami Microsoftu
24

Współpraca Microsoftu i Samsunga w wyniku której Samsung Galaxy S6 trafia na rynek z aplikacjami Skype, OneNote oraz OneDrive ze 100 GB bonusowej przestrzeni jest dopiero początkiem wielkiej ofensywy firmy z Redmond w segmencie Androida. Niebawem zobaczymy więcej takich urządzeń. Współpraca Micro...

Współpraca Microsoftu i Samsunga w wyniku której Samsung Galaxy S6 trafia na rynek z aplikacjami Skype, OneNote oraz OneDrive ze 100 GB bonusowej przestrzeni jest dopiero początkiem wielkiej ofensywy firmy z Redmond w segmencie Androida. Niebawem zobaczymy więcej takich urządzeń.

Współpraca Microsoftu i Samsunga będzie trwała w najlepsze. Koreański producent poinformował właśnie, że tegoroczny lineup tabletów trafi na rynek z preinstalowanymi aplikacjami Word, Excel i PowerPoint. Mało tego, firmy, które zdecydują się na zakup tych urządzeń, otrzymają dostęp do Office'a 365 zintegrowanego z zabezpieczeniami KNOX, które Samsung od dłuższego czasu bardzo intensywnie rozwija.

Samsung jest pierwszym ale nie ostatnim partnerem MS. Na tej liście znajduje się 11 innych producentów. Microsoft poinformował dziś o współpracy z Dellem, którego oferta również coraz bardziej poszerza się w kierunku androidowych rozwiązań - przede wszystkim tabletów. Aplikacje mobilnego Office'a, OneDrive'a i inne znajdą się również na urządzeniach takich marek, jak TrekStor (Niemcy), JP Sa Couto (Portugalia), Datamatic (Włochy) czy DEXP (Rosja). Pierwsze takie modele trafią na rynek jeszcze w tym roku.

Microsoft zapewnia, że współpraca ta pozwoli producentom uczynić ich urządzenia bardziej atrakcyjnymi oraz wszechstronnymi. Nie wiadomo jednak, jak będzie wyglądała sytuacja z abonamentem na Office'a 365, który jest właściwie już stałym elementem smartfonów i tabletów z Windowsem. Jeżeli urządzenia z Androidem również posiądą ten atut, będzie to kolejnym ciosem w i tak już kiepską sprzedaż urządzeń mobilnych bazujących na platformie MS.

Nie uchylono też rąbka tajemnicy na temat umów, jakie Microsoft zawarł z tymi firmami. Nie od dziś wiadomo, że większość producentów androidowych sprzętów musi płacić firmie z Redmond za wykorzystywanie jego patentów. Być może było to jednym z argumentów podczas ustalania warunków. Niewykluczone też, że po prostu pojawiły się konkretne kwoty, które sprawiły, że propozycja MS stała się propozycją nie do odrzucenia.

Jedno jest pewne - Microsoftu na Androidzie będzie więcej, a dostępne aktualnie aplikacje i usługi czeka dynamiczny rozwój. Firma nie przestaje w nie inwestować, a nawet wykorzystuje udostępniane przez Google narzędzia. Przykładem niech będzie OneDrive, który w wersji beta posiada interfejs Material Design. To wszystko powinno przełożyć się na rosnącą liczbę użytkowników Skype'a, OneDrive'a i innych, a w dłuższej perspektywie, kto wie, być może nawet pozytywnie odbić na sprzedaży urządzeń z Windowsem.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu