Felietony

Będzie nowy serial o Wiedźminie!

Grzegorz Marczak
Będzie nowy serial o Wiedźminie!
48

Planowany jest wielosezonowy cykl o przygodach Wiedźmina! Serial ma być produkowany przez HBO, obsada międzynarodowa z silną reprezentacją z polski. Ponoć budżet zaplanowany na przygody Wiedźmina nie ustępuję innym produkcjom tej stacji. Jeden z moich dobrych znajomych brał udział w castingu (nie...

Planowany jest wielosezonowy cykl o przygodach Wiedźmina! Serial ma być produkowany przez HBO, obsada międzynarodowa z silną reprezentacją z polski. Ponoć budżet zaplanowany na przygody Wiedźmina nie ustępuję innym produkcjom tej stacji.

Jeden z moich dobrych znajomych brał udział w castingu (nie jako aktor tylko jako firma wspomagająca organizacyjnie przedsięwzięcie w Polsce). Ponoć do współpracy zaproszono także osoby odpowiedzialne za stworzenie fabuły w grze Wiedźmin produkowanej przez CDP.

Premiera pierwszego sezonu planowana jest ponoć na początek 2016 roku. Kręcą od razu pełne dwa sezony. Z planów organizacyjnych wynika, że nagrania będą prowadzone między innymi w Polsce, Bułgarii, Irlandii.

Wygląda też na to, że będzie to pierwsza duża produkcja HBO wykorzystująca rozdzielczość 4k (oczywiście film będzie dostępnych również w Full HD).

Przedstawiciele HBO i CDP nie odpowiedzieli na razie na nasze pytania związane z serialem. Więcej informacji niedługo.

Pytaniem otwartym pozostaje kto będzie odtwórcą głównej roli i wcieli się w Wiedzmina. Dla ułatwienia możemy chyba z całą pewnością stwierdzić, że tym razem nie będzie to Żebrowski (którego osobiście bardzo cenię za aktorstwo, choć może nie w tym serialu) :)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu