Świat

Bebo otwiera się na zewnętrzne aplikacje

Grzegorz Marczak
Bebo otwiera się na zewnętrzne aplikacje
2

Bebo to społecznościowy portal z 40 milionową widownią, najbardziej popularny w UK (dla tych, którzy nie zauważyli uruchomiony również w polskiej wersji językowej i współpracujący z portalem gazeta.pl) Idą w ślady swojego konkurenta czyli facebooka, Bebo również postanowiło udostępnić swoją pla...


Bebo to społecznościowy portal z 40 milionową widownią, najbardziej popularny w UK (dla tych, którzy nie zauważyli uruchomiony również w polskiej wersji językowej i współpracujący z portalem gazeta.pl)

Idą w ślady swojego konkurenta czyli facebooka, Bebo również postanowiło udostępnić swoją platformę aplikacyjną zewnętrznym developerom - do tej pory tworzyć aplikację dla tego serwisu mogły jedynie firmy wybrane firmy takie jak NBC Universal, CBS, NBA, Yahoo!, RockYou, Slide.

W sumie informacja ta nie była by ciekawa (bo ruch taki był dość oczywisty i do przewidzenia) gdyby nie fakt, że API Bebo jest niemal w 100% zgodne z API Facebooka.

Co to oznacza? - w skrócie oznacza to, że większość aplikacji napisanych dla serwisu konkurencyjnego będzie można w bardzo łatwy sposób przenieś na platformę Bebo. Moim zdaniem posunięcie to jest genialne w swojej prostocie zważywszy na to jak dużo aplikacji zostało stworzonych dla facebook.

Ciekawostką jest to, że platforma aplikacyjna bebo ma być podobno również wspierać standardy promowane przez Google w ich OpenSocial.

Czy wszystkie te informacje odnoszą się również do polskiej wersji tego serwisu?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu