Świat

Koniec przeglądarki Netscape Navigator

Grzegorz Marczak
11

Minutą ciszy możemy uczcić odejście jednej z przeglądarek internetowych, która zapisała się w historii rozwoju sieci. Netscape Navigator został dzisiaj pochowany - oficjalny pogrzeb przeglądarki nastąpi 1 lutego 2008 roku kiedy to przestanie być wspierana ostatnia oficjalna wersja tego progr...Minutą ciszy możemy uczcić odejście jednej z przeglądarek internetowych, która zapisała się w historii rozwoju sieci. Netscape Navigator został dzisiaj pochowany - oficjalny pogrzeb przeglądarki nastąpi 1 lutego 2008 roku kiedy to przestanie być wspierana ostatnia oficjalna wersja tego programu.

Niestety nie można się dziwić i mieć pretensji do AOL za to, że podjęli taką decyzję. Zapłacili za ten produkt w 1998 roku 4,2 miliarda dolarów (!), wyniki jakie obecnie osiąga ta przeglądarka na rynku czyli niespełna 0,6 % (udziału w rynku przeglądarek) nie dają nadziei na szybkie odbicie się od dna.

Dla wszystkich fanów tej przeglądarki AOL przygotuje specjalne archiwum gdzie będzie można pobrać dotychczasowe wersję programu, będzie dostępne również forum gdzie z będzie można uzyskać pomoc od innych użytkowników tego produktu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu