Ciekawe strony

Bazarek.pl - założ swój własny sklep

Grzegorz Marczak
Bazarek.pl - założ swój własny sklep
7

Bazarek.pl to polski serwis gdzie każdy może założyć własny profesjonalny sklep internetowy. Serwis działa od dość dawna w internecie ale można powiedzieć, że dopiero niedawno został wreszcie ukończony. Ostatnio pisałem o serwisie Ning i właściwie o braku tego tupu rozwiązań w Polsce, okazuje s...


Bazarek.pl to polski serwis gdzie każdy może założyć własny profesjonalny sklep internetowy. Serwis działa od dość dawna w internecie ale można powiedzieć, że dopiero niedawno został wreszcie ukończony.

Ostatnio pisałem o serwisie Ning i właściwie o braku tego tupu rozwiązań w Polsce, okazuje się, że jest natomiast wiele rozwiązań tego tupu jeśli chodzi o sferę e-commercową.


Bazarek.pl i jego sklepy


Nikomu nie znany (a może tylko ja go nie znam) bazarek.pl od początku roku obrócił towarem za prawie milion złotych, ma zarejestrowane 27 tysięcy użytkowników i około 300 sklepów.

Sklepy są dobierane dość starannie ponieważ przed założeniem sklepu należy do bazarek.pl wysłać ksero dokumentu potwierdzającego posiadanie działalności gospodarczej lub inny dokument potwierdzający tożsamość danej firmy czy osoby.

Z czego utrzymuje się serwis ? - na razie nie ma stałych opłat za sklepy ani prowizji, autor jednak planuje zmienić tę sytuację i wprowadzić drobne opłaty po przejściu na nową platformę.

Moim zdaniem taki serwis jest przykładem na to, że ludzie szukają gotowych rozwiązań - tutaj akurat jest to e-commerce więc jest to wręcz oczywiste. Jeśli natomiast pokusił by się ktoś o stworzenie polskiego generatora serwisów społecznościowych to jestem pewien, że sukces był by tylko kwestią czasu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu