Windows

Bash, ciemny interfejs i masa innych nowości w najnowszym buildzie Windows 10 Insider Preview [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Bash, ciemny interfejs i masa innych nowości w najnowszym buildzie Windows 10 Insider Preview [prasówka]
13

Nowy testowy build Windowsa 10 wprowadza masę nowości, z czego wiele z nich to funkcje zaprezentowane na minionej konferencji Build.

Windows 10 Insider Preview Build 14316

W nowym testowym buildzie Windowsa 10 znajdziemy już natywnie działającego Basha. Aby go uruchomić, będziemy jednak musieli przejść w tryb dla deweloperów, a następnie aktywować tę funkcję z poziomu Panelu Sterowania. Pojawiły się również udoskonalenia związane z działaniem Cortany na wielu urządzeniach - informowanie o niskim stanie baterii, wyszukiwanie telefonu, przesyłanie map itd. Zaktualizowano też system dodatków do Edge oraz wprowadzono Skype'a jako aplikację uniwersalną. Pojawiły się też nowe emotikony i ciemny tryb interfejsu. Lista zmian jest bardzo długa. Wszystkie szczegółowo opisano na blogu Microsoftu.

LG G5 SE

LG rejestruje znak towarowy "LG G5 SE" to oznacza, że najprawdopodobniej jeszcze w tym roku zobaczymy nowego smartfona firmy. Co ciekawe, Koreańczycy złożyli wniosek już w grudniu 2015 roku, a więc kilka miesięcy przed prezentacją nowego iPhone'a. Co kryje się za tą cichą zapowiedzią? Tego nie wiemy. Niewykluczone, że chodzi o małego 4,5-calowego LG G5 z wymiennymi modułami. Pozostaje jedynie spekulować i czekać na pierwsze konkretne zapowiedzi.

Chrome obsługuje natywne powiadomienia w OS X

Google wbudował obsługę natywnych powiadomień OS X w przeglądarkę Chrome. Dotąd program oczywiście dysponował mechanizmem powiadomień, ale był on autorski i działał niezależnie od systemu. Teraz ulegnie to zmianie. Google nie zapowiedział jeszcze nowej funkcji oficjalnie. Jest ona dostępna w testowych buildach systemu i można ją aktywować z poziomu ekranu chrome://flags. Pozostaje mieć nadzieję, że podobne rozwiązanie zostanie zaimplementowane w wersji przeglądarki na Windowsa, gdzie również jest obecny systemowy mechanizm powiadamiania.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

MicrosoftWindowsWindows 10