Świat

Barcampowcy się integrują na Barcamp Baltics

Grzegorz Marczak
Barcampowcy się integrują na Barcamp Baltics
3

Zbliża się Łotewski BarCamp Baltics, wydarzenie ciekawe bo mające pokryć bardzo szeroki zakres tematyczny (od mediów do software i mobile technologies) i o międzynarodowym charakterze . Nasze barcampy będzie reprezentował Wiktor Schmidt z Netguru jako ambasador z Polski. Celem imprezy jest jak zw...

Zbliża się Łotewski BarCamp Baltics, wydarzenie ciekawe bo mające pokryć bardzo szeroki zakres tematyczny (od mediów do software i mobile technologies) i o międzynarodowym charakterze . Nasze barcampy będzie reprezentował Wiktor Schmidt z Netguru jako ambasador z Polski.

Celem imprezy jest jak zwykle promocja nowych projektów medialnych oraz IT z tym, że zasięg samej imprezy obejmuje prawie całą Europę więc jeśli ktoś myśli o wyjściu ze swoim projektem poza swój kraj to jest to świetna okazja do pokazania swojego produktu. Przy okazji może zintegrują się trochę społeczności barcampowe z różnych krajów - co może przynieść całkiem ciekawe efekty bo czemu na przykład nie skorzystać przy polskich projektach z pomocy programistów z innych części Europy (oczywiście jeśli jest to finansowo korzystne) lub też robić jakichś projektów wspólnie ?

Impreza zapowiada się trochę na morderczy maraton:

Tegoroczna edycja składać się będzie z 5 lub 6 równolegle prowadzonych sesji, które zawierać będą prezentacje, warsztaty oraz dyskusje. W ciągu dnia odbędzie się od 75 do 95 prezentacji. Przewidziane jest uczestnictwo 500 do 600 specjalistów z branży IT - liderów rozwoju technologii informacyjnych, twórców i właściciele znanych portali,

Blisko 100 prezentacji i ilość spodziewanych gości robi naprawdę wrażenie - mam nadzieję, że cała impreza (na którą niestety z powodu braku czasu nie mogę się wybrać) będzie dobrze udokumentowana, opisana i nagrana na video. Liczę również na to, że uczestnicy z Polski postarają się o wyczerpującą relację (i na żywo też coś będzie).

Więcej informacji (w języku polskim) o całej imprezie znajdziecie na stronie barcamp.pl

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

konferencjaspotkanieBarcamp