Świat

Google Friend Connect - gdzie te korzyści?

Grzegorz Marczak
Google Friend Connect - gdzie te korzyści?
10

Myślę, że niedługo zakończę moją przygodę z Google Friend Connect. Przyznam, że nie mam pojęcia jak Google chce konkurować tym "czymś" z Facebook Friend który służy nam do ułatwiania logowania. Friend Connect od Google to na chwilę obecną zestaw gadżetów - niestety ani ich jakość ani też ich użytecz...

Myślę, że niedługo zakończę moją przygodę z Google Friend Connect. Przyznam, że nie mam pojęcia jak Google chce konkurować tym "czymś" z Facebook Friend który służy nam do ułatwiania logowania. Friend Connect od Google to na chwilę obecną zestaw gadżetów - niestety ani ich jakość ani też ich użyteczność nie bardzo zachęca mnie do korzystania z nich.
Google mówi o tym, że dzięki Friend Connect będziemy mogli korzystać z aplikacji tworzonych przy pomocy Open Social. Wszystko fajnie i pięknie tylko jeśli efektem końcowym będzie nadal widget do którego właściciel serwisu nie będzie mógł się dobrać i nijak nie będzie mógł z niego skorzystać to Friend Connect zostanie wielką bazą widgetów. Niczym więcej.

W chwili obecnej na Antyweb jest widget o nazwie "members" czyli każdy może dołączyć do umownego grona fanów mojego bloga - dołączyło ponad 200 osób i co dalej? Nie mogę bezpośrednio przez ten widget wywołać żadnej interakcji w postaci chata lub chociażby ułatwienia w wysłaniu maila. Czy mam teraz wstawić widget do oceniania postów a potem jakiś mini chat? Nie bardzo rozumiem idei Google a szczególnie tego jak chce ta firma wykorzystywać potencjał tego co nazwali open social.

Do tej pory Google wypuszczało różne produkty - bardziej lub mniej udane, zakończone kompletnym fiaskiem lub niesamowitym sukcesem. To co jednak je charakteryzowało to, to że zawsze wiadomo było do czego one służą i po co powstały. Tym razem muszę przyznać, że nie mam pojęcia jakie korzyści daje mi Google Friend Connect? Jeśli chodzi o zarządzanie tożsamością to już kilka razy skorzystałem z Facebook Friend i przyznam, że bardzo miło i sprawnie przebiega sam proces rejestracji jak również korzystania z serwisów które obsługują ten "standard".

A może przyszłość według Google to składanie serwisów z puzzli, które nam dostarczy? A może coś przegapiłem, może pojawiła się jakaś instrukcja na temat głębszej integracji z serwisem?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Google