Świat

Microsoft inwestuje w multitouch dla PC

Grzegorz Marczak
Microsoft inwestuje w multitouch dla PC
6

Microsoft jest jednym z głównych inwestorów ostatniej rundy finansowania firmy N-tring. Dzięki tej inwestycji MS chce z pewnością sprowadzić funkcjonalność multitouch również na komputery klasy PC. Ponieważ nowy Windows 7 wspiera multitouch dlatego tym bardziej możliwe jest wyposażenie klasycznych P...

Microsoft jest jednym z głównych inwestorów ostatniej rundy finansowania firmy N-tring. Dzięki tej inwestycji MS chce z pewnością sprowadzić funkcjonalność multitouch również na komputery klasy PC. Ponieważ nowy Windows 7 wspiera multitouch dlatego tym bardziej możliwe jest wyposażenie klasycznych PC w ekrany dotykowe.

Oprócz samych ekranów dotykowych N-tring daje również możliwość posługiwania się "piórem" podczas pracy z komputerem i przyznam, że tutaj możliwości jakie otwierają się dla klasycznych PC są już całkiem ciekawe. Nawet w przypadku startupów technologia ta może okazać się bardzo pomocna - zaprojektowanie i przesłanie koledze poprawek do wyglądu serwisu staje się banalnie proste i nie musimy sięgać po kartkę i ołówek a następnie skaner. To oczywiście tylko przykład bo możliwości jest o wiele więcej i co ważniejsze mogą one przemawiać do biznesowych użytkowników PC.Entuzjastycznie o nowej inwestycji:

“With the introduction of multi-touch in Windows 7, integrated with N-trig’s DuoSense technology, our customers will have a new and natural way to interact with their PCs,” said Ian LeGrow, Group Program Manager for Windows Client at Microsoft Corp. “By simulating the way people write and touch naturally, N-trig is helping to make it easier to navigate your PC and enable a new class of Windows experiences.”

N-tring dostał w ostatnio zakończonej rundzie finansowania 24 miliony dolarów, nawet jeśli MS wpłacił połowę to i tak jest to niewielka suma za posiadanie udziałów w firmie która może nieco zrewolucjonizować stacjonarne komputery. Oczywiście sam ekran dotykowy nie jest już rewolucją - mamy go w telefonach i w tabletach. Ciekawy jestem natomiast jak zostanie on zaimplementowany (jeśli) w komputerach klasy PC.

Trudno mi teraz wyobrazić sobie, że zaczynam paluchami dotykać ekranu monitora nie mówiąc o pisaniu na nim. Ekrany nie są do tego przystosowane, ani też nie będzie to z pewnością wygodne ponieważ teraz monitor ustawiamy w dość znacznej odległości od naszych oczu po to aby ich nie męczyć. Pisanie na tak ustawionych monitorach z pewnością nie będzie ani łatwe ani też intuicyjne.

N-tring i jego technologia to na razie z tego co widziałem nakładki na monitory LCD, nie wiem czy dokładnie taką wizję przyszłości ma Microsoft bo sama nakładka moim zdaniem funkcjonalna nie będzie ale jeśli pomyślimy o nowych modelach ekranów komputerów z wbudowanym multitouch i odpowiednim mechanizmem pracy z takim ekranem to naprawdę może z tego wyjść interesujący produkt.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu