Filmy

Mnie się podobają filmy, które już raz widziałam. Barbie kolejną marką eksploatowaną przez Hollywood

Weronika Makuch
Mnie się podobają filmy, które już raz widziałam. Barbie kolejną marką eksploatowaną przez Hollywood
11

Filmy robi się o rzeczach ważnych. A czy najsłynniejsza lalka na świecie nie jest jedną z nich?

Barbie do tej pory doczekała się wyłącznie filmów animowanych. Bajki o niej, które powstawały, były kierowane do bardzo małych dziewczynek. Słynna lalka wchodziła w nich w role księżniczek, syrenek i innych czarodziejek, które wzbudzają w dzieciach ciepłe emocje. Nie były to ani pięknie techniczne produkcje, ani wyjątkowo ciekawe fabularnie. Były oglądane ze względu na słowo "Barbie" w tytule. Czyżby zauważył to ktoś oprócz taśmowych producentów takich rzeczy i chciał na tym zarobić? Bardzo możliwe.

Powstanie film o Barbie

Do niedawna prawa, aby zrealizować film, należały do Sony. Kiedy wróciły one do producentów zabawki, czyli do Mattela, szybko zainteresował się nimi Warner Bros. Podpisano nowy kontrakt, a machina ruszyła. W projekt na pewno zaangażowana jest Margot Robbie (Legion samobójców, Jestem najlepsza. Ja, Tonya). Nie zostało jeszcze potwierdzone, kogo mogłaby zagrać, ale biorąc pod uwagę tylko jej aparycję, możemy podejrzewać czającą się na horyzoncie główną rolę. Oprócz niej w filmie pojawi się Noah Baumbach (Frances Ha, Fantastyczny Pan Lis) oraz Greta Gerwig (Frances Ha, Kobiety i XX wiek). Gerwig podobno film będzie również reżyserować.

Nowy film Power Rangers na Kickstarterze! Biały Ranger prosi fanów o pomoc

Dlaczego świat w ogóle interesuje się nową opowieścią o Barbie? Czyżby lalka miała tylu zagorzałych fanów wśród dorosłych? Niekoniecznie. Na razie nie wiadomo jeszcze, jaki film w ogóle powstanie. Nie potwierdzono, czy będzie to nowa bajka live-action, historia samej lalki, opowieść z morałem czy pastisz dla dorosłych albo jeszcze coś innego. Na każdy z tych gatunków trzeba byłoby spojrzeć trochę inaczej. Najmniej ciekawą opcją jest oczywiście bajka. Jeśli film zostanie zbudowany w ten sposób, nie będę mieć żadnych wątpliwości co do nadrzędnego celu jego powstania. Pieniądze, grube pieniądze. Dzieci będą chciały przecież zobaczyć nową bajeczkę ze swoją ulubioną lalką. Rodzicom może trochę zmięknie serce dzięki znanym nazwiskom w obsadzie i na film pójdą. Machina będzie się kręcić, wszyscy o tym szybko zapomnimy.

Mała Syrenka wzbudza większe emocje niż Król Lew. Halle Bailey zagra Arielkę

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu