Netflix

Brutalna rzeź w Barbarzyńcach na zwiastunie serialu Netflix

Konrad Kozłowski
Brutalna rzeź w Barbarzyńcach na zwiastunie serialu Netflix
16

Netflix udostępnił właśnie pierwszy zwiastun serialu "Barbarzyńcy", który pokaże konflikt plemion germańskich z niezwyciężonymi legionami rzymskimi w 9 roku naszej ery.

Tło historyczne serialu "Barbarzyńcy"

Ponad 2 tysiące lat temu w Lesie Teutoburskim zmierzyły się ze sobą zjednoczone plemiona germańskie i rzymskie legiony. Armia Cesarstwa Rzymskiego okupowała ich ziemie, dopóki plemiona nie zdołały zawrzeć sojuszu przeciwko wspólnego wrogowi. Brutalna bitwa zapoczątkowała siedmioletnią wojnę, której efektem było ustanowienie granicy na Renie na następne cztery stulecia aż do upadku cesarstwa. Do mobilizacji plemion germańskich nie doszłoby, gdyby nie wcześniejsza ambitna kampania Rzymian, którzy zapuścili się na tereny Cherusków i Tempterów. Prawie 30 tysięcy rzymskich żołnierzy ruszyło w ślad za Germanami, ale ich przewaga liczebna była rozbijana przez umiejętne działania plemion, które wykorzystywały warunki terenowe i organizowały zasadzki.

Romans TVP i Netflix trwa w najlepsze. A miało być tak pięknie

O czym opowiada serial "Barbarzyńcy" od Neflix?

Serial Netfliksa będzie opowiadał o wspomnianej mobilizacji i zaprezentuje skalę konfliktu z perspektywy trójki przyjaciół z dzieciństwa. Córka księcia Cherusków, Thusnelda (Jeanne Goursaud) i prosty wojownik Folkwin (David Schütter) są potajemnie parą. Ale wkrótce staną przed innym wyzwaniem: rzymscy okupanci pod rządami gubernatora Varusa (Gaetano Aronica) wymuszają dotkliwe daniny od plemion germańskich, które są zbyt wrogo do siebie nastawione, aby się wspólnie bronić. Thusnelda i Folkwin postanawiają działać na własną rękę i poniżyć imperium w brawurowym akcie nocy i mgły. Aby pomścić ten atak, rzymski namiestnik wysyła swojego przybranego syna. Ale młody oficer rzymski (Laurence Rupp) ma tajemnicę, która łączy go ściśle z Thusneldą i Folkwinem - młody człowiek będzie musiał wybrać jedną stronę - i zdradzić drugą.

Netflix w końcu przestanie co chwilę pytać „Czy chcesz oglądać dalej?”

Zwiastun i data premiery "Barbarzyńców" na Netflix

Przy "Barbarzyńcach" Jan Martin Scharf i Arne Nolting działali jako showrunnerzy, a wraz z Andreasem Heckmannem także jako scenarzyści. Premiera serialu na Netflix już 23 października.

Będzie co oglądać jesienią. Znamy wszystkie nowości na Netflix w październiku

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu