10

Aż 70 nowych aplikacji w Google Now. To całkowicie odmieni tę usługę [prasówka]

Google oficjalnie poinformował o otwartości usługi Google Now. Oznacza to, że już niebawem treści tutaj wyświetli 70 nowych aplikacji, z których twórcami firma aktualnie współpracuje. Nietrudno zatem dojść do wniosku, że nada to temu rozwiązaniu zupełnie nowy wymiar, a być może wręcz wprowadzi na zupełnie inne tory. Google Now z 70 aplikacjami Google Now niebawem […]

Google oficjalnie poinformował o otwartości usługi Google Now. Oznacza to, że już niebawem treści tutaj wyświetli 70 nowych aplikacji, z których twórcami firma aktualnie współpracuje. Nietrudno zatem dojść do wniosku, że nada to temu rozwiązaniu zupełnie nowy wymiar, a być może wręcz wprowadzi na zupełnie inne tory.

Google Now z 70 aplikacjami

google-now2

Google Now niebawem będzie potrafił naprawdę sporo. Usługa będzie np. podsuwała nam filmy z YouTube’a, playlisty ze Spotify lub stacje z TuneIn Radio w oparciu o nasze preferencje. Za jej pomocą sprawdzimy nasze cele treningowe i podejrzymy postępy. Będziemy mogli także wyświetlić newsy z RSS-ów, zarezerwować stolik, zamówić transport i wykonać masę innych czynności. Aż 70 nowych aplikacji ma wkrótce współpracować z tym mechanizmem. Z jednej strony oznacza to o wiele większą wygodę i dostęp do ogromnje liczby treści z poziomu jednego panelu. Z drugiej to kolejna porcja informacji na nasz temat, które oddamy kalifornijskiej firmie. Coż, komfort ma swoją cenę.

Windows 10 z aplikacjami z Androida

windows10build100563_1020.0

Spekulacje na ten temat pojawiają się już od jakiegoś czasu. Teraz doszły do nich kolejne pogłoski. Windows 10 ma być w stanie uruchamiać aplikacje pisane na Androida. Doniesienia takie pochodzą od jednego z amerykańskich blogerów, Paula Thurotta, który dotąd już publikował różnego rodzaju przecieki na temat nowego systemu. Tym samym Microsoft miałby zastosować w Windowsie rozwiązanie takie, do jakiego uciekło się BlackBerry. W przypadku kanadyjskiej firmy wyszlo to jednak średnio. Jak będzie tutaj? Oficjalnego komunikatu ani konkretnych poszlak nie ma, zatem możemy tylko czekać.

Google pomoże Twitterowi targetować reklamy

Twitter Google

Twitter ma problem z zarabianiem – to wie każdy. Dlatego firma postanowiła nawiązać bliższą współpracę z należącym do Google’a systemem DoubleClick, co przełoży się na skuteczniejsze i bardziej efektywne targetowanie reklam. W praktyce będzie to oznaczało, ze reklamodawcy będą mogli za pomocą narzędzia DoubleClick Bid panel umieszczać treści reklamowe również na Twitterze jako jednej z wielu dostępnych tutaj powierzchni. Jednocześnie serwis stał się właścicielem usługi TellApart specjalizującej się w tego typu rozwiązaniach. Czyżby w końcu miała się dokonać pewna rewolucja w finansach Twittera?