Internet

Axel Springer chce kupić Business Insidera. Na stole 560 mln dolarów [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Axel Springer chce kupić Business Insidera. Na stole 560 mln dolarów [prasówka]
6

Zanosi się na duże przejęcie w mediach internetowych. Business Insider miałby trafić całkowicie w ręce niemieckiego koncernu Axel Springer. Transakcja miałaby opiewać na aż 560 mln dolarów. Axel i Business Insider Jak informuje Re/code, powołując się na źródła związane z oba firmami, Axel Spri...

Zanosi się na duże przejęcie w mediach internetowych. Business Insider miałby trafić całkowicie w ręce niemieckiego koncernu Axel Springer. Transakcja miałaby opiewać na aż 560 mln dolarów.

Axel i Business Insider

Jak informuje Re/code, powołując się na źródła związane z oba firmami, Axel Springer jest bliski sfinalizowania transakcji, w wyniku której stałby się całościowym właścicielem serwisu Business Insider. Już w styczniu niemiecki gigant za 25 mln dol. uzyskał pakiet mniejszościowy udziałów w ramach rundy dofinansowania serwisu. W minionym tygodniu mówiło się o planach uzyskania pakietu większościowego. Najnowsze doniesienia dotyczą już całkowitego przejęcia za kwotę 560 mln dol.

Business Insider nie ujawniał ostatnio swoich wyników finansowych. W 2013 roku serwis zarobił ok. 20 mln dol. W styczniu, gdy ogłoszono ostatnią rundę dofinansowania jego właściciel, Henry Blodget mówił o 70-procentowej poprawie rezultatów w 2014 r. Wówczas zapewniał też, że firma jest rentowna. Kilka miesięcy później zaprzeczała temu Julie Hansen, COO Business Insidera, tłumacząc, że znaczącą część przychodów przeznaczono na ekspansję: uruchomienie brytyjskiej wersji oraz TechInsidera.

Warto dodać, że planowane jest uruchomienie polskiej wersji Business Insidera, za które odpowiada Agora.

Opera przechodzi rebranding

Opera Software przechodzi rebranding. Teraz firma będzie nosiła po prostu nazwę Opera. Odświeżone zostanie również logo, które możecie zobaczyć na wideo powyżej. Zmiany te mają związek z ewolucją firmy, która przestała być już tylko dostawcą przeglądarki internetowej. Sieć reklamowa Opera Mediaworks dociera miesięcznie do aż 800 mln osób. Aplikacje firmy mają natomiast w sumie aż 350 mln użytkowników. Jak podają sami twórcy - Opera jest dziś czymś więcej niż tylko internetową firmą.

Xbox beta dla Windows 10

Microsoft udostępnił wersję beta aplikacji Xbox dla Windows 10. Nosi ona numerek 9.9.21000, kiedy, dla porównania, stabilne wydanie oznaczono jako 9.9.16003. Zmiany nie są jakoś szczególnie dostrzegalne. Póki co prawdopodobnie sprowadzają się do drobiazgów. Można się jednak spodziewać, że w miarę upływu czasu ulegnie to zmianie. To właśnie tutaj będą bowiem trafiały najpierw wszystkie nowości. Po przetestowaniu i dopracowaniu otrzymają je natomiast użytkownicy stabilnej wersji. Xbox beta dla Windows 10 znajdziecie w sklepie Windows Store.

Nowy trailer Rise of Tomb Raider

Microsoft udostępnił nowy trailer nadchodzącego Rise of Tomb Raider. Nowa odsłona przygód Lary Croft zapowiada się wspaniale. Na wideo pokazano szereg scenerii i lokacji, które przyjdzie nam odwiedzić. Nie jest tajemnicą, że tym razem akcja będzie działa się na Syberii, a więc możemy liczyć na dużo śniegu i mroźny klimat. Gameplay nie wydaje się ulegać jakimś rewolucyjnym zmianom - dalej będziemy skakać po platformach, wspinać się na skały i przeciskać przez ciasne groty i jaskinie. Premiera już w listopadzie na XOne. Pecetowi gracze poczekają do przyszłego roku. Najpóźniej Rise of Tomb Raider trafi na PS4, bo dopiero zimą 2016.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu