Świat

Avatar ma już na koncie 232 miliony dolarów!

GM
Grzegorz Marczak
18

Długo oczekiwany film Jamesa Camerona Avatar w pierwszy weekend zarobił 232 miliony dolarów (73 miliony w US). Wprawdzie do pokrycia kosztów produkcji czyli ok 400 milionów dolarów (koszt produkcji i promocji) jeszcze trochę brakuje - to jednak już teraz wiadomo, że będzie to jedna z najbardziej uda...

Długo oczekiwany film Jamesa Camerona Avatar w pierwszy weekend zarobił 232 miliony dolarów (73 miliony w US). Wprawdzie do pokrycia kosztów produkcji czyli ok 400 milionów dolarów (koszt produkcji i promocji) jeszcze trochę brakuje - to jednak już teraz wiadomo, że będzie to jedna z najbardziej udanych produkcji ostatnich lat.

Jutro odbywa się pierwszy polski pokaz Avatara dla dziennikarzy (niestety mimo iż dostałem zaproszenie to nie mogę się stawić - priorytetem jest teraz przygotowanie do świąt) - z pewnością więc pojawi się też więcej recenzji tego filmu, choć pierwsze można już przeczytać np: w serwisie filmaster.pl.

...Oglądając najbardziej oczekiwany film roku czułem się jak dziecko, które każdego dnia odkrywa kolejny kawałek świata i dowiaduje się nowych fascynujących rzeczy o otaczającej nas rzeczywistości. Już pierwsze minuty filmu uświadamiają nam, że obcować będziemy z dziełem monumentalnym. Cameron nie oszczędza. W każdej niemal scenie dane jest nam podziwiać jakąś część wykreowanego na potrzeby filmu świata ...>> Więcej

Przyznam, szczerze że właśnie na tego typu recenzje liczyłem (jako wielbiciel fantastyki). Bardzo cieszą mnie też wysokie noty jakie do tej pory zebrał ten film. Na IMBD Avatar uzyskał 8.9./10 punktów, na naszym Filmweb jest jeszcze lepiej 9,42 / 10.

Po moim zdaniem bardzo słabym Terminatorze, kino SF rehabilituje się takimi produkcjami jak Dystrykt 9, Moon i teraz mam nadzieję, że do tego grona dołączy Avatar. Niestety w moim przypadku premierę będę musiał sobie odpuścić ponieważ ktoś zaplanował ją na pierwszy dzień świąt (gratuluję!).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

filmavatar