Świat

Jaki telefon planujesz kupić ?

Grzegorz Marczak
18

Takie właśnie pytanie zadała firma comscore mieszkańcom stanów zjednoczonych. Przepytano w sumie 2,300 osób. Wyniki są moim zdaniem zaskakujące, przede wszystkim na pierwszym miejscu pojawia się Blackberry Pearl, które planuje kupić aż 18% ankietowanych , dopiero na drugim miejscu znajduje się iPhon...

Takie właśnie pytanie zadała firma comscore mieszkańcom stanów zjednoczonych. Przepytano w sumie 2,300 osób. Wyniki są moim zdaniem zaskakujące, przede wszystkim na pierwszym miejscu pojawia się Blackberry Pearl, które planuje kupić aż 18% ankietowanych , dopiero na drugim miejscu znajduje się iPhone 3GS z wynikiem 16%. W rywalizacji między Apple a Google, iPhone nieznacznie wygrywa. Według badania iphona planuje kupić 20% użytkowników (suma 3GS i 3G) a telefon z systemem android (suma Droid, G1 i T-Mobile MyTouch i inne) 17% biorących udział w ankiecie.

Ciekawie wygląda też porównanie zarówno Google i Apple do urządzeń marki Blackbery (cała tabelka poniżej)Trzeba przyznać, że iPhone pomimo silnej konkurencji na rynku trzyma się bardzo dobrze. Jest to zasługa min. gigantycznego sukcesu sklepu z aplikacjami. W dzisiejszych czasach ilość dostępnych aplikacji na telefon komórkowy staje się jednym z ważniejszych kryteriów przy wyborze telefonu. Należy jednak pamiętać o tym, że Android też rośnie w siłę - przybywa dobrych aplikacji na telefony wyposażone w ten system. Wraz z pojawieniem się w przyszłym roku kilkunastu słuchawek z Androidem z pewnością rynek na aplikacje mobilne będzie dynamicznie się rozwijał.

Zastanawiam się czy Apple nie popełnia właśnie dużego błędu kontynuując swoją strategię nie rozdzielania własnego systemu od własnych urządzeń. W przypadku laptopów i PC jest to jeszcze jakoś wytłumaczalne. Dlaczego jednak nie poszerzyć bazy telefonów pracujących z systemem od iPhona o zewnętrznych producentów?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GoogleAppleiPhoneAndroid