Motoryzacja

Pierwszy bank w Polsce udostępnia automatyczne płatności za przejazd autostradami w aplikacji mobilnej

Grzegorz Ułan
18

Na dzisiejszej konferencji prasowej w Banku Millennium, przedstawiciele banku poinformowali o udostępnieniu automatycznych płatności Autopay, bezpośrednio w aplikacji mobilnej banku.

Automatyczne płatności Autopay udostępnione zostały przez Blue Media na początku czerwca dla korzystających z autostrady A1 pomiędzy Toruniem i Gdańskiem. W połowie czerwca z kolei dowiedzieliśmy się, że podobne udogodnienie czeka przejeżdżających autostradą A4.

Natomiast od teraz, klienci Banku Millennium tak samo, ale już bez potrzeby instalowania czy rejestrowania się w dodatkowej aplikacji Autopay, będą mogli przejeżdżać autostradą A1, a niedługo A4 bez czekania na bramkach czy wyciągania portfela.

Halina Karpińska, Dyrektor Departamentu Bankowości Elektronicznej w Banku Millennium:

Udostępnienie usługi to kolejny krok w przyjętej przez bank strategii ułatwiania klientom codziennego życia. Stale rozwijamy naszą aplikację mobilną i chcemy, by stanowiła dla klienta centrum wygodnych i przydatnych usług, również tych niebankowych. Cieszymy się, że po raz kolejny możemy jako pierwszy bank na rynku zaproponować innowacyjne rozwiązanie. Mamy nadzieję, że automatyczne płatności za autostrady ułatwią, szczególnie w okresie wakacyjnym, przejazdy na upragniony urlop.

Jak to będzie działać z poziomu aplikacji mobilnej Banku Millennium? Po wybraniu z menu opcji Transport - Autostrady, wystarczy podać dane naszego pojazdu oraz wybrać odpowiednie konto lub kartę kredytową, z której mają być pobierane opłaty za przejazd. To wszystko, po tej jednorazowej rejestracji usługo zostanie automatycznie aktywowana.

Halina Karpińska:

Dotychczas klienci mogli m.in. zapłacić za parking w aplikacji mobilnej czy kupić za jej pośrednictwem bilet komunikacji miejskiej. Teraz poszerzamy wachlarz usług o automatyczną płatność za autostrady, więc klient nie będzie musiał instalować w swoim smartfonie dodatkowej aplikacji. Usługa będzie rozwijana o dodatkowe funkcje, m.in. możliwość generowania faktur.

Automatyczne płatności Autopay wdrożone zostały przy współpracy z Blue Media na wszystkich bramkach poboru opłat AmberOne Autostrady A1 pomiędzy Toruniem a Gdańskiem, a już niedługo na autostradzie A4 pomiędzy Katowicami a Krakowem. W planach (raczej przyszły rok) jest udostępnienie wszystkich autostrad oraz wyjście poza granicę Polski na zagraniczne drogi.

Na każdym przejeździe wszystkie bramki obsługują już automatyczne pobór opłaty, również te, gdzie można płacić gotówką czy kartą za przejazd, a jedna dedykowana bramka, obsługuje wyłącznie automatyczny pobór opłat.

Miłosz Kurzawski, szef projektu Autopay w Blue Media:

Wygoda płatności i oszczędność czasu jest fundamentem naszej usługi Autopay. W Blue Media kierujemy się ideą upraszczania i przyspieszania czynności przez automatyzację zadań związanych z codziennymi obowiązkami. Cieszymy się, że nasze rozwiązanie automatycznych płatności wdrożył Bank Millennium, ponieważ jesteśmy przekonani, że to właśnie bankowość elektroniczna i mobilna może stanowić bramę do naszego cyfrowego świata.

Bramka z automatycznym poborem opłat, bez możliwości płatności gotówką obsługuje 600 pojazdów na godzinę, a pierwszy przejazd aut elektrycznych będzie darmowy. Usługa Autopay dostępna będzie w aplikacji mobilnej Millennium Banku oznaczonej numerkiem 4.34, zarówno na smartfony z Androidem, jak i iOS na pokładzie. Najnowsza wersja aplikacji będzie stopniowo udostępniana kolejnym grupom klientów w przeciągu najbliższego miesiąca.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu