E-commerce

Jak się wzorować to na najlepszych. Poznajcie nową aplikację ORLEN Paczka

Grzegorz Ułan
Jak się wzorować to na najlepszych. Poznajcie nową aplikację ORLEN Paczka
34

PKN Orlen poinformował wczoraj o dwóch nowościach w swojej ofercie detalicznej - o uruchomieniu 200 automatów paczkowych pod własnym szyldem w wielu miastach Polski oraz udostępnieniu aplikacji mobilnej na Androida i iOS - ORLEN Paczka.

Jak się wzorować to na najlepszych. Do tej pory niedoścignioną przez inne rozwiązania na rynku była aplikacja mobilna InPost Mobile 2.0, która w listopadzie 2019 roku wyposażona została w funkcję zdalnego otwierania skrytek w automatach paczkowych, a dokładnie rok później w funkcje nadawania paczek w Paczkomatach.

Tym samym śladem zaczyna podążać Orlen i wraz z uruchomieniem 200 automatów paczkowych w całym kraju udostępnił aplikację mobilną ORLEN Paczka z funkcją zdalnego otwierania skrytek.

Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN:

Dostrzegamy ogromną szansę wynikającą z rozwoju e-commerce i zmiany nawyków w dokonywaniu zakupów, dlatego inwestujemy w rozwój usług nadania i odbioru paczek pod marką „ORLEN Paczka”. To ważny projekt biznesowy, który wpisuje się w ujęty w strategii ORLEN2030 rozwój segmentu detalicznego. Oferujemy klientom dostęp do ponad 6 tys. punktów nadań i odbiorów przesyłek, w tym także automatów paczkowych, których liczba systematycznie będzie rosła.

Na dziś aplikacja mobilna ORLEN Paczka umożliwia śledzenie przesyłek, wysyłanie powiadomień o pojawieniu się nowej paczki w punktach Orlenu, otwieranie zdalne skrytek w automatach paczkowych, a także włączenie radaru przesyłek w punktach odbioru - działa to tak, iż jeśli znajdziemy się w zdefiniowanej odległości od 200 metrów do 2 km od punktu z paczką do odbioru zostaniemy o tym poinformowani.

Należy też wspomnieć tu o ważnej funkcji dla osób niepełnosprawnych, które mogą w aplikacji mobilnej włączyć opcję - Paczka w zasięgu ręki, dzięki której paczki w automatach pączkowych będą dla nich umieszczane w dolnej części urządzeń.

Co z automatami paczkowymi? Już teraz uruchomione zostało 200 takich automatów, w najbardziej tłocznych lokalizacjach o dużym natężeniu ruchu, dostępnych przez całą dobę - m.in. w Warszawie, Krakowie, Płocku, Gdańsku, Gdyni, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu i miastach Aglomeracji Śląskiej. Jeśli chcecie poznać ich dokładną lokalizację, możecie je wszystkie wyświetlić sobie na wbudowanej w aplikacji ORLEN Paczka mapie. Na jednym z zrzutów wyżej widać, że dość sporo ich już jest w centrum Warszawy.

Patrycja Klarecka, Członek Zarządu PKN ORLEN ds. Sprzedaży Detalicznej:

Badania i analizy dowodzą, że odbiór przesyłek w punktach staje się najczęściej wybieraną formą dostawy w Polsce. Jest też postrzegany jako najbardziej ekologiczny, ponieważ ogranicza transport kurierski, a przez to emisję CO2. Dlatego stworzyliśmy „ORLEN Paczkę” - nowoczesną sieć punktów dostępnych w najlepszych lokalizacjach. Korzystanie z niej ułatwia aplikacja mobilna, która pozwala m.in. bezdotykowo otwierać skrytki w automatach paczkowych, a także otrzymywać kupony i rabaty za odbieranie przesyłek.

Oczywiście w ramach usługi ORLEN Paczka, oprócz tych 200 automatów paczkowych dostępnych jest dużo więcej punktów nadań i odbiorów paczek. Na dziś jest ich już ponad 6 tysięcy w całym kraju. Składają się na nie - 1100 stacji ORLEN, ponad 1000 kiosków RUCHu, prawie 4000 punktów partnerskich. Do końca roku dołączy do nich kolejne 300 automatów paczkowych, a do końca 2022 roku Orlen chce uruchomić ich łącznie 2 tysiące.

Aplikację mobilną ORLEN Paczka możecie pobrać z Google Play lub App Store, a nadawanie czy śledzenie paczek możliwe jest też przez stronę ORLEN Paczka.

Źródło: PKN Orlen.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu