Apple

Autobusy, tramwaje i pociągi. Transport publiczny nareszcie w polskich mapach Apple

Patryk Koncewicz
2

Transport publiczny w mapach Apple nareszcie dostępny w Polsce. Rozkłady jazdy autobusów i tramwajów sprawdzisz w natywnej aplikacji.

Jak to zwykle w przypadku Apple bywa, Polacy na smaczki dostępne na zachodzie muszą czekać wyjątkowo długo. Sprawdzenie rozkładów jazdy w natywnej aplikacji od map nie jest niczym nowym. W krajach z pełnym wsparciem funkcja ta dostępna jest już od dawna, jednak Polacy do tej pory musieli korzystać z alternatyw w postaci map Google czy aplikacji Jak dojadę. Dziś możemy poinformować już, że długo wyczekiwana funkcjonalność jest w końcu dostępna w Polsce.

Apple goni Google Maps

Całkiem niespodziewanie i bez większych zapowiedzi Apple udostępniło polskim użytkownikom możliwość podglądu rozkładu jazdy transportu publicznego w aplikacji Mapy. Wybierając trasę z punktu A do punktu B, możemy od wczoraj zaznaczyć opcję komunikacji miejskiej, otrzymując w ten sposób dokładne informacje na temat godzin odjazdu wybranych linii i wskazówek dotarcia na przystanek.

Co ciekawe nie chodzi jedynie o autobusy czy tramwaje, ale także pociągi. Zaznaczając wybrany dworzec, otrzymamy dokładne dane na temat rozkładu kolejowego tak jak na poniższym przykładzie.

 

Jako użytkownika sprzętów z nadgryzionym jabłkiem cieszy mnie fakt, że Apple w końcu zaczęło traktować nasz rodzimy rynek nieco poważniej, nawet pomimo tego, że natywne mapy nie są w Polsce szczególnie popularne. Na początku września Apple udostępniło dodatkowo możliwość zgłaszania zdarzeń drogowych bezpośrednio z poziomu aplikacji, dzięki czemu Mapy zaczynają w końcu gonić konkurencję. Jeśli tylko trasy będą nieco dokładniejsze, to Google zapewne straci część użytkowników, którzy przeniosą się na równie funkcjonalne mapy od Tima Cooka i spółki.

Stock image from Depositphotos

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news