Jeśli uważnie czytacie AntyWeb, z pewnością słyszeliście już o współpracy pomiędzy Amazonem i marką Ford, dzięki której możliwe będzie słuchanie utwor...
Audiobooki z internetowej chmury w samochodzie? Amazon dysponuje już potrzebną technologią
Jeśli uważnie czytacie AntyWeb, z pewnością słyszeliście już o współpracy pomiędzy Amazonem i marką Ford, dzięki której możliwe będzie słuchanie utworów muzycznych z internetowej chmury podczas jazdy samochodem. Bardzo intensywny rozwój aplikacji na deskach rozdzielczych pojazdów sprawia, że już niebawem być może doczekamy się nowej opcji - słuchania książek zakupionych w internetowym sklepie w formie e-booków. Odpowiednia technologia już istnieje, Amazon jest jednak ostrożny z zapowiedzią wprowadzenia nowości do swojej oferty.
Wspomniane porozumienie pomiędzy Amazonem i Fordem w wielkim skrócie sprawi, że osoby posiadające swoją kolekcję utworów muzycznych w internetowej chmurze Amazona, będą mogły słuchać ich podczas jazdy samochodem. Co jednak, jeśli chcielibyśmy posłuchać książki w trakcie podróży autem? Jest szansa, że i taka możliwość zostanie oddana kierowcom w niedalekiej przeszłości. Amazon potwierdził bowiem, że dysponuje już odpowiednią technologią, nie zapowiedział przy tym jednak oficjalnie, że zostanie ona wprowadzona do samochodów.
Zaprezentowana przez Amazona w ubiegłym roku technologia Whispersync for Voice pozwala na słuchanie książek zakupionych na urządzenie Kindle. E-booka dzięki dodaniu lektora można dzięki temu w prosty sposób słuchać, choć przełączenie się na czytanie to kwestia tylko jednego kliknięcia. Skoro Amazon pozwala zatem użytkownikom Kindle na uruchamianie lektora czytającego tekst książki na głos, można wykorzystać ją w samochodzie. Dzięki temu te książki, które dotychczas mieliśmy w elektronicznym czytniku, teraz będą mogły w formie audiobooków cieszyć nas w aucie.
Mimo braku oficjalnego potwierdzenia ze strony Amazona, wprowadzenie opcji słuchania audiobooków kuponych w sieci z poziomu deski rozdzielczej samochodu wydaje się bardzo trafionym pomysłem. To właśnie podczas kierowania autem słuchanie książek sprawdzi się najlepiej, a obsługa bezpośrednio z poziomu samochodu, bez konieczności synchronizacji różnych urządzeń, wydaje się najwygodniejszym wyjściem. Osobiście bardzo chętnie wypróbowałbym tego typu rozwiązanie, choć obawy rodzi jakość lektora - syntezatory mowy mogą psuć efekt i skutecznie zacierać uroki książki.
Źródło: Gigaom
Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu