Spotify

Audiobooki od Storytel trafią na Spotify, a to nie koniec!

Konrad Kozłowski
Audiobooki od Storytel trafią na Spotify, a to nie koniec!
1

W ramach specjalnej współpracy audiobooki ze Storytel trafią do aplikacji Spotify, a platforma zapowiada kolejne nowości.

Audiobooki Storytel na Spotify dzięki Open Access Platform

Po zakupie platformy Anchor Spotify otworzyło sobie spore możliwości we współpracy z innymi usługami, ale chyba nikt nie spodziewał się, że dojdzie do takiego sojuszu jak ten Spotify ze Storytelem. Obydwie aplikacje walczą o uwagę użytkowników, którzy mają jeszcze większy wybór w sposobach na spędzanie wolnego czasu, dlatego chyba nikt nie przypuszczał, że pewnego dnia treści z jednej usługi powędrują do drugiej. To spory krok dla Spotify, które celuje w bycie naszą jedyną usługą audio.

Spotify szuka dodatkowych przychodów. Firma sprzedaje bilety na koncerty on-line

Celem Spotify jest zbudowanie kompleksowej platformy demokratyzującej dostęp do wszystkich form materiałów audio: muzyki, podcastów, rozmów na żywo, a teraz, w ramach tej współpracy, także audiobooków. Dzięki wykorzystaniu platformy Spotify w oparciu o Open Access, Storytel będzie mógł dostarczać swoją bibliotekę audiobooków premium za pośrednictwem wiodącej platformy streamingowej, zachowując przy tym bezpośrednią kontrolę nad relacjami ze swoimi odbiorcami- Courtney Holt, Globalny Szef Studia i Wideo w Spotify.

Jak będzie działać Storytel na Spotify?

Do końca roku możemy więc spodziewać się skopiowania zasobów Storytel do aplikacji Spotify. Taki krok na pewno budzi sporo emocji, ale wzbudza ogromną liczbę pytań o to, jak dobrze będzie to działać. Dziś aplikacja Spotify nie wydaje się być całkowicie przystosowana do odtwarzania audiobooków, bo to wiąże się z obecnością kilku funkcji (jak zmiana prędkości, timer i inne), które Spotify musi wdrożyć lub przystosować do działania na swojej platformie.

Inną kwestią pozostaje, czy np. postęp w odtwarzaniu książki będzie synchronizował się pomiędzy aplikacjami oraz czy użytkownicy będą czuli potrzebę tak znaczącej integracji rodzajów treści audio. Już teraz w Spotify robi się dość tłoczno z muzyką i podcastami, a sytuacja jeszcze nabierze rumieńców, bo powstanie co najmniej jeszcze jedna kategoria z audiobookami. Nie oczekujmy jednak konsolidacji subskrypcji - za obydwie nadal trzeba będzie płacić.

Spotify tak lubi podcasty, że wkrótce pozwoli nie tylko je odsłuchać, ale także odczytać

Chcemy, aby każdy miał dostęp do wspaniałych opowieści i historii. Już dziś oferujemy ponad 500 000 audiobooków na 25 rynkach na całym świecie. Współpraca ze Spotify umożliwi naszym użytkownikom łatwiejszy dostęp zarówno do wspaniałych audiobooków, jak i ciekawych autorów. My z kolei wykorzystamy tę szansę na dotarcie do nowych odbiorców, którzy już korzystają z serwisu Spotify, ale jeszcze nie poznali magii audiobooków - Jonas Tellander, założyciel i CEO Storytel

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu