Felietony

Audi wykorzysta procesor NVIDIA Tegra w swoich samochodach

Marcin Kamiński
Audi wykorzysta procesor NVIDIA Tegra w swoich samochodach
0

Firma NVIDIA ujawniła nawiązanie współpracy z marką Audi, znaną z produkcji samochodów o sportowym i luksusowym charakterze. Kooperacja polegać ma na wykorzystaniu mobilnego procesora NVIDIA Tegra 3 przy konstrukcji nowego zaawansowanego komputera pokładowego, spełniającego jednocześnie centrum mult...

Firma NVIDIA ujawniła nawiązanie współpracy z marką Audi, znaną z produkcji samochodów o sportowym i luksusowym charakterze. Kooperacja polegać ma na wykorzystaniu mobilnego procesora NVIDIA Tegra 3 przy konstrukcji nowego zaawansowanego komputera pokładowego, spełniającego jednocześnie centrum multimedialnej rozrywki. Jako pierwszy nową technologię otrzymał model Audi A3, a system będzie dostępny w roku 2014 już nie tylko w Europie, ale również Ameryce i Azji.

Rozbudowane systemy multimedialne i aplikacje internetowe to współcześnie absolutny standard w motoryzacji, co widać choćby po ostatniej liczbie wpisów na ten temat na Antyweb. Uchodzące za markę luksosową Audi nie chce na tym polu odstawać od konkurencji, dlatego nawiązano współpracę ze znaną miłośnikom komputerów firmą NVIDIA. Efektem jest wykorzystanie procesora Tegra do budowy komputera pokładowego, dającego jednocześnie dostęp do szeregu interesujących funkcji.

Multimedialny system Audi, z poziomu dotykowego ekranu zamontowanego na desce rozdzielczej samochodu, pozwala na automatyczną aktualizację cen paliw na mapach Google Earth, nawigację z pomocą Google Maps Street View czy podejrzenie aktualnej prognozy pogody. Korzystając z Google Local Search kierowca może odnaleźć interesujące miejsca w najbliższej okolicy.

Bez problemu podłączymy również z samochodem nasz telefon komórkowy lub odtwarzacz muzyki. W przypadku modelu A3 na uwagę zasługuje dedykowany schowek na smartfona (zdjęcie wyżej), który przekazuje sygnał z anteny telefonu do anteny na dachu samochodu, zwiększając tym samym zasięg.

Po wprowadzeniu procesora NVIDIA do samochodów niemieckiej marki Audi można spodziewać się, że z czasem podobne rozwiązanie zastosowane zostanie w produktach innych marek należących do tego koncernu, takich jak Volkswagen czy Skoda. Z pewnością będzie to dobre rozwiązanie w trosce o płynne działanie wszystkich programów, które z roku na roku są w samochodach coraz bardziej skomplikowane.

Źródło: NVIDIA

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Nvidiaaudi