Konsole

Podobał się Wam nowy NES mini? Oto nowa konsola Atari - Ataribox!

Kamil Świtalski
12

Pakiet gier z kultowego Atari zamknięty w niewielkim pudełku, które bez problemu podłączymy do współczesnych telewizorów? Tak będzie działał Ataribox, najnowsza konsola od Atari!

Ataribox niczym NES mini

Pierwszy raz o Ataribox, nowej konsoli Atari usłyszeliśmy podczas tegorocznych targów E3. Jednak prezes firmy nie zdradził żadnych szczegółów związanych z produktem i obiecał, że więcej informacji możemy spodziewać się wkrótce. Jak się okazało — naprawdę nie trzeba było na nie długo czekać. Okazało się, że Atari postanowiło podążać wydeptaną przez Nintendo i ich NES Classic Mini ścieżką i zaproponować niewielkie pudełeczko po brzegi wypełnione klasykami... i nie tylko.

Ataribox — nowa konsola Atari nie tylko ze starymi grami

Atari postanowiło nie zdradzać jeszcze wszystkiego i powoli serwuje nam kolejne strzępki informacji na temat swojego nowego urządzenia. W najświeższym materiale pokazali jak będzie wyglądał Ataribox. Twórcy bardzo mocno nawiązują tutaj do drewnianej klasyki, chociaż przedstawili też nowy wariant — czerwono-czarny.

Ataribox zaproponuje stare i nowe gry w podręcznej formie

HDMI, cztery porty USB i miejsce na kartę pamięci, port Ethernet — nie da się ukryć, że Atari podeszło do swojego nowego urządzenia z rozmachem. Na ten moment jednak wciąż nie zdradzili zbyt wiele na jego temat. Wiemy że nie zabraknie na nim klasycznych gier, ale twórcy już teraz zdradzają, że znajdziemy tam także współczesne gry. Cokolwiek miałoby to znaczyć. Produkcje indie? Remake'i ich największych klasyków?

No i na ten moment, niestety, nie wiemy wiele więcej. Możemy tylko gdybać. Wejście na kartę pamięci sugeruje, że urządzenie pozwoli nam samodzielnie instalować gry. Czy będziemy je kupować z cyfrowego sklepiku? W oparciu o jaki system będzie działał Ataribox? Ile kosztuje Ataribox? Czy porty USB posłużą do czegoś więcej, niż tylko podłączania kontrolerów? Jak będą wyglądały pady i joysticki Ataribox? Na te pytania — niestety — odpowiedzi jeszcze nie znamy. Twórcy konsoli obiecują jednak, że już wkrótce wrócą do nas z kolejnymi informacjami.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: