Gry

Atak na serwery Ubisoft - Zalecana zmiana haseł

Grzegorz Ułan
8

Właśnie dostałem emaila od Ubisoft. Nawet nie bardzo kojarzę, abym zakładał tam konto, być może kupowałem coś od nich na Steam. Nieważne, ważna jest informacja, którą właśnie przesłali, a świadcząca o nieuprawnionym dostępie do zgromadzonych danych swoich użytkowników. Aktualizacja zabezpieczeń T...

Właśnie dostałem emaila od Ubisoft. Nawet nie bardzo kojarzę, abym zakładał tam konto, być może kupowałem coś od nich na Steam. Nieważne, ważna jest informacja, którą właśnie przesłali, a świadcząca o nieuprawnionym dostępie do zgromadzonych danych swoich użytkowników.

Aktualizacja zabezpieczeń Twojego konta Ubisoft – prosimy o stworzenie nowego hasła

Szanowny Użytkowniku,

W ostatnim okresie odkryliśmy, że jedna z naszych stron WWW została zatakowana w celu uzyskania dostępu do naszych sieci. Nieautoryzowane wejście zostało natychmiast zablokowane przez nasz personel do spraw bezpieczeństwa, podjęliśmy też odpowiednie kroki w celu wyjaśnienia włamania, a także rozpoczęliśmy procedury mające na celu przywrócenie właściwego funkcjonowania wszelkich systemów, które mogły być obiektem ataku.

Podczas naszych działań odkryliśmy, że starano się nielegalnie przejąć dane z naszej bazy. Wśród informacji, które mogły być celem ataku znalazły się: nazwy użytkowników, adresy e-mailowe oraz ukryte hasła. Zwracamy uwagę, że Ubisoft nie przechowuje żadnych informacji dotyczących płatności dokonywanych przez użytkowników kont. Wszelkie dane związane z kartami bankowymi naszych klientów nie były oraz nie są zagrożone poprzez ten atak.

Z uwagi na poważne niebezpieczeństwo związane z ewentualnym wyciekiem tych danych rekomendujemy zmianę hasła dostępu do konta...:

Jeszcze bardziej wrogo brzmi dalsza część komunikatu, mogąca sugerować, że jednak dane te zostały wykradzione i sugerująca zmianę haseł w innych serwisach, do których logujemy się na podobne dane.

W celu pełniejszego zabezpieczenia rekomendujemy wprowadzenie zmian we wszystkich serwisach WWW gdzie użytkownicy mieli podobne lub te same hasła.

Wprawdzie to standardowa procedura, być może dane jednak nie zostały przechwycone, ale i tak również zalecamy takie zabezpieczenia dostępu do swoich innych serwisów. Na tę chwilę sam serwis Ubisoft nie działa, aby zresetować swoje hasło, jeśli nie dostaliście takiego emaila, skorzystajcie z tego linka. Dostępny jest on również na stronie pomocy Ubisoftu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

włamanieatakubisoft