Mobile

Asystent pasa ruchu w Google Maps. Klasyczne nawigacje tracą rację bytu [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Asystent pasa ruchu w Google Maps. Klasyczne nawigacje tracą rację bytu [prasówka]
45

Mapy Google to nie tylko wyszukiwarka miejsc i sposób na znalezienie drogi, ale również całkiem efektywna nawigacja samochodowa. Dzięki wprowadzeniu do nich mechanizmu informującego o tym, jaki pas powinien zająć kierowca, aby wykonać konkretny manewr staną się jeszcze bardziej użyteczne. Asystent...

Mapy Google to nie tylko wyszukiwarka miejsc i sposób na znalezienie drogi, ale również całkiem efektywna nawigacja samochodowa. Dzięki wprowadzeniu do nich mechanizmu informującego o tym, jaki pas powinien zająć kierowca, aby wykonać konkretny manewr staną się jeszcze bardziej użyteczne.

Asystent pasa ruchu w Google Maps. Gdzie? Na pewno nie w Polsce

Aplikacja mobilna Google Maps stała się lepsza dzięki wprowadzeniu funkcji asystenta pasa ruchu. Podpowiada on tuż przed miejscem, w którym mamy skręcić, który pas powinniśmy zająć. Rozwiązanie to pewnie większość z Was kojarzy z klasycznych nawigacji samochodowych. Google właśnie zaserwował im kolejny cios obuchem w skroń. Niedługo posiadanie smartfona i nawigacji zupełnie straci sens (o ile już nie straciło). Ok. pół roku temu mechanizm trafił do amerykańskiej wersji usługi, a teraz debiutuje w 15 krajach Europy. Niespodzianką chyba nie będzie, że nie ma na tej liście Polski...

Apple zabezpiecza swoje usługi

Aplikacje iMessage i FaceTime otrzymały system dwuetapowej weryfikacji użytkownika. Wykorzystywany jest tutaj telefon, na który przysyłany jest dodatkowy kod składający się z czterech znaków. Na tym nie koniec. Użytkownik może również wydrukować 14-znakowy klucz do uzyskania dostępu do konta w razie zgubienia lub kradzieży smartfona. Wraz z tą nowością wprowadzono możliwość konfigurowania dodatkowych haseł dostępu tylko dla wybranych usług.

Valve i Steam Machines na GDC

Steam Machines nie są tematem nowym. Prawdę mówiąc konsole Valve jak na razie jedyne, co robiły to rozczarowywały brakiem dostępności na rynku. W końcu jednak coś pęknie, bo firma ma się pojawić na GDC i zapowiedzieć ostateczną rynkową premierę tych urządzeń. Podczas samych targów zobaczymy również najnowsze wersje tych sprzętów oraz niepublikowane dotąd buildy systemu SteamOS.

Nintendo pracuje nad aplikacją Mii

Nintendo coraz mocniej angażuje się w rynek mobilny.  Satoru Iwata ujawnił, że firma pracuje nad aplikacją mobilną Mii, która miałaby zachęcić użytkowników do korzystania z usług oraz urządzeń japońskiego giganta. Mii to platforma społecznościowa, w ramach której użytkownicy tworzą swoich awatarów. Pojawienie się jej na smartfonach zwiększyłoby niewątpliwie zasięg Nintendo. Kto wie, może do dopiero początek czegoś znacznie większego.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu