Polska

Siri, Cortana, Google Now, Amazon Alexa – kiedy w Polsce dostępni będą asystenci głosowi?

Konrad Kozłowski
Siri, Cortana, Google Now, Amazon Alexa – kiedy w Polsce dostępni będą asystenci głosowi?
6

Nie użyję stwierdzenia, że asystenci głosowi oraz głośniki podbijają świat, ale bez wątpienia to one nadają w pewnym stopniu kierunek rozwojowi branży tech. Każdy z gigantów ma swoją propozycję, które ewoluowały na przestrzeni lat, ale pomimo upływu czasu żaden z nich nie zawitał jeszcze nad Wisłę. Którego asystenta powinniśmy się spodziewać w Polsce w pierwszej kolejności?

Asystent Google w Polsce

.

.

.

Siri w Polsce po polsku

.

Siri po polsku - realna szansa czy science-fiction?

.

Cortana jest wszędzie, ale nie w Polsce

.

Amazon Alexa - głośniki są, głosu nie ma

To bardzo ciekawa sytuacja - Amazon wysyła już głośniki Echo do Polski, ale wcale nic nie wskazuje, by Alexa - asystentka Amazonu - miała pojawić się nad Wisłą. Firma Jeffa Bezosa jest bliżej polskich klientów niż kilka lat temu, ale o żadnej rewolucji nie może być mowy. Nie wystartował amazon.pl, musimy wciąż zamawiać na niemieckiej, brytyjskiej lub innej wersji sklepu, pomimo faktu, iż część produktów jest wysyłana później do nas z polskich magazynów.

Podobna sytuacja tyczy się głośników Echo - możemy je zamówić i z nich korzystać, ale polskiego języka nie uświadczymy. Czy Amazon wyprzedzi konkurencję i nas zaskoczy? Bardzo bym tego chciał, ale prawdę mówiąc nie spodziewam się tego w najbliższym czasie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu