Asus

Oto Zenfone 3 Zoom oraz Zenfone AR - prawdopodobnie najciekawsze smartfony CES 2017

Tomasz Popielarczyk
Oto Zenfone 3 Zoom oraz Zenfone AR - prawdopodobnie najciekawsze smartfony CES 2017
8

ASUS podczas konferencji Zennovation na targach CES 2017 prezentuje swoje nowe produkty, w tym nietuzinkowego smartfona Zenfone 3 Zoom.

Zenfone 3 Zoom

ASUS Zenfone 3 Zoom jest bez wątpienia najbardziej fotograficznym smartfonem, jaki kiedykolwiek pojawił się w ofercie tej firmy. Wyposażono go w podwójną kamerę SuprPixel z matrycą Sony IMX362 o rozdzielczości 12 Mpix, przysłoną f/1.7. Jeden z obiektywów posiada trzykrotny optyczny zoom, co pozwala na wykonywanie szczegółowych zdjęć nawet z większych odległości. Rozwiązanie to umożliwi również na uzyskiwanie ciekawych efektów, jak np. sławetny bokeh. Technologia przetwarzania obrazu SuperPixel ma dbać o redukcję szumów oraz szybkie działanie autofocusa. Ten ma potrzebować zaledwie 0,03 sekundy na złapanie ostrości. Składa się na niego laserowy autofocus 2 gen., a także fazowy (Dual Pixel PDAF). Dzięki aż 100 proc. pikseli na zdjęciu ma być wyostrzanych. Dodajcie do tego czteroosiową stabilizację obrazu OIS i trzyosiową EIS.

Przednia kamerka została oparta na matrycy Sony IMX214 o rozdzielczości 12 Mpix. Dopełnia ją szerokokątny obiektyw oraz ta sama technologia SuperPixel, która odpowiada za tylny aparat.

Zenfone 3 Zoom posiada ogromną baterię 5000 mAh, która ma pozwalać nawet na 6,4 godziny rejestrowania wideo w 4K UHD. Co najciekawsze, nie pogrubia to samego urządzenia, które mierzy zaledwie 7,99 mm. ASUS chwali się, że jest to najcieńsze urządzenie na rynku w swojej kategorii. Sercem smartfona jest Snapdragon 625, a więc pod pozostałymi względami przypomina on standardowego Zenfone'a 3, który debiutował w Polsce jesienią ubiegłego roku.

Zenfone 3 Zoom zadebiutuje już w lutym. Cena zostanie ujawniona wkrótce.

Zenfone AR

Inną nowością ASUS-a jest Zenfone AR, a więc pierwszy smartfon ze wsparciem dla technologii Google Tango. Wyposażono go w system TriCam, składający się z trzech obiektywów oraz matrycy 23 Mpix. Mają one jednocześnie monitorować ruch oraz analizować głębie, co pozwoli na mapowanie środowiska w 3D i tworzenie rzeczywistości rozszerzonej.

Od stron technicznej urządzenie prezentuje się okazale. Sercem jest Snapdragon 821 (zoptymalizowany software'owo i hardware'owo pod Tango) wspierany przez 8 GB pamięci RAM (to pierwszy na świecie smartfon z taką ilością RAM-u). Zastosowanie znalazł tutaj również unikatowy system chłodzenia cieczą. Zenfone AR posiada też 5,7-calowy ekran Super AMOLED o rozdzielczości 1440 x 2560 px. Co ciekawe, matryca stanowi aż 79 proc. całej powierzchni przedniej smartfona. Wszystko to ma służyć zgodności smartfona z platformą VR Google'a - Daydream, a więc Zenfone'a AR włożymy również do kompatybilnych gogli VR.

Zenfone AR zostanie wyposażony również w aplikacje Zen 360, które pozwolą nam nie tylko tworzyć, ale również zarządzać i udostępniać treści w 360 stopniach. Podczas premiery ASUS pokazał również pierwsze zastosowania dla Zenfone'a AR. We współpracy z marką GAP stworzono aplikację, która pozwoli nam na stworzenie wirtualnej przymierzalni i przekonanie się na własne oczy, jak będziemy wyglądać w ubraniach, które zamierzamy zamówić (i zarazem je zamówić).

Smartfon ma zadebiutować w drugim kwartale bieżącego roku. Cenę również poznamy niebawem.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Mobileasuslaptopyvr