Asus

Komputerowe szaleństwo Asusa - nowe ZenBooki, Transformer Pro i Zen AiO

Konrad Kozłowski
Komputerowe szaleństwo Asusa - nowe ZenBooki, Transformer Pro i Zen AiO
13

Takiego ruchu ze strony Asusa można było się spodziewać - niemalże całe portfolio producenta zostało odświeżone i najważniejsze laptopy, hybrydy oraz desktopy doczekały się obecności procesorów najnowszej generacji Kaby Lake od Intela.

Wśród nowości pojawiły się nowe modele laptopów ZenBook, nowy Transformer Pro 2 w 1 i aż trzy desktopy typu all in one z serii Zen. Wybierając jeden z nich możecie być pewni, że do Waszej dyspozycji będzie najnowsza architektura Intela, która cechuje się kilkunasto-, a czasem i kilkudziesięcioprocentowym wzrostem wydajności. Istotniejsza, w przypadku urządzeń mobilnych, jest zmiana na plus w kwestii czasu pracy na baterii - 7. generacja procesorów jest bardziej energooszczędna.

Procesory Kaby Lake zawitały w trzech modelach ZenBooków: UX310, UX330 i UX510. Ten ostatni posiada ekran o przekątnej 15,6 cala o rozdzielczości 4K, zaś drugi i pierwszy z wymienionych cechują się wyświetlaczem 13,3 cala. Model UX510 wyposażony jest w układ graficzny GTX, co będzie miało spore przełożenie na wydajność w bardziej wymagających tytułach. Doskonale rozpoznawalny model Transformer Pro 304 oraz urządzenia all-in-one: Z240IE, ZN270IE oraz ZN241IC to wspominane urządzenia z nowym procesorem.

Prawdopodobnie najciekawszą nowinką jest zaktualizowany komputer dla graczy GT51CH. Wewnątrz niego znalazły się dwa układy GTX 1080 w konfiguracji SLI, do 64 GB pamięci RAM oraz czywiście procesor Intela Core i7-7700K. Asus postanowił nawet ułatwić podkręcanie komputera udostępniając aplikacje Aegis III - dzięki procesor ma wykręcić wynik na poziomie 4,8 GHZ, a do podkręcenia gotowe też będą karty graficzne.

Urządzenia z serii ZenBook UX mają trafić do sprzedaży już niedługo, ale na model Flip, podobnie jak i Transformera Pro oraz Zen AiO, poczekamy do maja.

Źródło: The Verge.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu