Asus

Przesunięte wcięcie nowym sposobem na lepszy wygląd smartfona?

Piotr Kurek
19

Wcięcia w smartfonach nie robią już takiego wrażenia, a kolejne modele nie zaskakują swoim wyglądem — przynajmniej pod względem notcha. Zazwyczaj jego umieszczenie w centralnym punkcie przedniego ekranu powoduje, że tracimy dość sporo z samego wyświetlanego ekranu. Nowym pomysłem jest przesunięcie wcięcia w inną stronę.

Kolejnym graczem na rynku telefonów komórkowych, który w swojej ofercie posiada urządzenia z wcięciem jest Asus. Jego najnowszy przedstawiciel — najprawdopodobniej model ZenFone 6 jest przedmiotem plotek od kilku tygodni. Dziś do sieci trafiły kolejne, które prezentują przód i tył przyszłorocznego smartfona, który swoim wyglądam może zaskoczyć wielu — przynajmniej jego front. A na nim możemy znaleźć wcięcie, którego umiejscowienie jest dość niestandardowe.

W internecie pojawiły się nowe zdjęcia oraz wideo przedstawiające najprawdopodobniej smartfon Asus ZenFone 6 z dość nietypowym wcięciem, które jest przesunięte maksymalnie w prawo. Jeśli plotki się potwierdzą, będzie to pierwsze urządzenie mobilne z tak umiejscowionym wcięciem. Sam notch jest także bardzo mały i obejmuje wyłącznie obszar zajmowany przez soczewkę aparatu fotograficznego zamontowanego w telefonie wraz z minimalną, czarną obwódką.

Nie ma tu zbytnio miejsca na dodatkowe czujniki, chyba że zostały ukryta pod obwódką aparatu i muszę przyznać, że takie ułożenie mnie rozprasza, przynajmniej patrząc na zdjęcia. Przesunięcie wcięcia ZenFone 6 blisko prawej krawędzi wymusiło zmiany w ułożeniu najistotniejszych elementów paska statusu — zegar przeniesiono na lewą stronę, a po obu stronach wcięcia mamy ikony zasięgu i baterii. Tył nowego Asusa wygląda raczej standardowo. Centralnie umieszczone dwa obiektywy, lampa błyskowa i najprawdopodobniej czytnik linii papilarnych — nic zaskakującego i odkrywczego.

Zobacz też:

Źródło: HDBlog.it

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu