Google

Asus szykuje swojego pierwszego Chromebooka – będzie ciekawie

Konrad Kozłowski
Asus szykuje swojego pierwszego Chromebooka – będzie ciekawie
10

Google może zaliczyć poprzedni rok do naprawdę udanych. W przeciągu dwunastu miesięcy na rynku ukazało się ponad 10 nowych modeli komputerów z Chrome OS na pokładzie, dzięki czemu użytkownicy dysponowali większym wyborem niż kiedykolwiek. Ostatnimi czasy temat nieco przycichł, lecz już niedługo może...

Google może zaliczyć poprzedni rok do naprawdę udanych. W przeciągu dwunastu miesięcy na rynku ukazało się ponad 10 nowych modeli komputerów z Chrome OS na pokładzie, dzięki czemu użytkownicy dysponowali większym wyborem niż kiedykolwiek. Ostatnimi czasy temat nieco przycichł, lecz już niedługo może znów zrobić się tłoczno.

Zaprezentowany przez Asusa Chromebox spotkał się ze sporym zainteresowaniem, co doskonale umotywował w swoim wpisie Jan. Prawdę powiedziawszy już od pewnego czasu rozważam zakup takiego komputera, głownie do użytku wszystkich domowników. Korzystając z komputera większość czasu spędzamy w Sieci, dlatego szybki i prosty w obsłudze Chromebox, do którego podłączymy ulubioną klawiaturę i myszkę oraz monitor, to coś co może zdać egzamin.

Asus nie zamierza jednak na tym poprzestać, ponieważ zapowiedziany jeszcze w zeszłym roku Chromebook powoli staje się faktem. Do Sieci przedostały się dwa zdjęcia nadchodzącego Chromebooka od tajwańskiej firmy. Model C200 ma cechować się dużym, wygodonym touchpadem, którego obecność jest jak najbardziej uzasadniona. Choć osobiście nie narzekam na touchpad obecny w pierwszym Chromebooku od Samsunga, to z całą pewnością jest to obszar w którym jest jeszcze wiele do zrobienia i być może właśnie Asus poradzi sobie z tym zadaniem znacznie lepiej niż inni producenci. Ponadto dowiedzieliśmy się, że wewnątrz znajdzie się "procesor Intela", lecz nie wiemy o jakim modelu mowa. Będzie to zapewne zależne od tego, kiedy dokładnie Chromebook trafi na rynek.

Naklejka znajdująca się na obudowie sfotografowanego laptopa informuj również o baterii pozwalającej na pracę urządzenia przez cały dzień, ultralekkiej i ultrasmukłej obudowie, obecności złącza HDMI oraz "wysokiej jakości dźwięku" wydobywającego się z głośników. Nie zabrakło naturalnie informacji o dostępie do sklepu Chrome Web Store, gdzie znajdziemy darmowe aplikacje oraz bonusie w postaci 100GB darowej powirzchni w Dysku Google na okres dwóch lat.

To co najbardziej mnie w tj chwili ciekawi to ilość pamięci RAM, przekątna ekranu oraz cena - po tym jak poznamy te szczegóły będzie już można podjąć decyzję o wyborze Chromebooka. Aktualnie, w mojej ocenie, najciekawszą propozycją jest model C720P od Acera, lecz produkt Asusa może okazać się znacznie bardziej intrygującą opcją, dlatego warto zaczekać do momentu oficjalnej jego prezentacji.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GoogleChrome OSasusChromebook