HTC

ASUS nie potrzebuje HTC. To kto następny w kolejce do przejęcia?

Tomasz Popielarczyk
ASUS nie potrzebuje HTC. To kto następny w kolejce do przejęcia?
7

HTC przechodzi bardzo ciężki okres. Ostatnie wyniki kwartalne są najgorszymi od 6 lat, a najnowszy flagowiec One M9 rozczarowuje wtórnością oraz brakiem jakiejkolwiek innowacyjności. Czego potrzebuje HTC? Solidnego produktu, który porwie tłumy? To też, ale ratunkiem może być ponadto przejęcie przez...

HTC przechodzi bardzo ciężki okres. Ostatnie wyniki kwartalne są najgorszymi od 6 lat, a najnowszy flagowiec One M9 rozczarowuje wtórnością oraz brakiem jakiejkolwiek innowacyjności. Czego potrzebuje HTC? Solidnego produktu, który porwie tłumy? To też, ale ratunkiem może być ponadto przejęcie przez kogoś znacznie większego. Tym kimś mógłby być właśnie rodzimy dla nich ASUS.

Mógłby, gdyby nie to, że Tajwańczycy oficjalnie zaprzeczyli takim planom. Nie znaczy to jednak, że nigdy ich nie było. Dyrektor finansowy ASUS-a w wypowiedzi dla Reutersa przyznał, że dyskutowano wewnątrz firmy na temat potencjalnego wykupienia HTC. Szanse na to obecnie jednak są niewielkie, ponieważ strategia ASUS-a zakłada budowanie rynkowej pozycji w sposób organiczny, a nie poprzez inwestycje w zewnętrzne podmioty.

Zastanówmy się, na co ASUS-owi HTC? Czy Tajwańczycy faktycznie potrzebują takiej kuli u nogi? Teoretycznie mogłaby to być przepustka do świata topowych smartfonów. Obecnie w portfolio firmy znajdują się jedynie należące do średniego segmentu Zenfone'y. To świetne urządzenia o wielu walorach, ale trudno nazywać je klasą premium. Produkty HTC bez wątpienia do takiej należą. Przejęcie całej technologii mogłoby tchnąć więcej życia w mobilną ofertę ASUS-a. Zakładając oczywiście, że firma zamierza się w tym kierunku rozwijać w sposób bardziej intensywny niż dotychczas.

ASUS to bowiem głównie tablety i urządzenia hybrydowe, które stanowią trzon oferty tajwańskiej firmy. Tutaj HTC nie wniosłoby zbyt wiele, bo nie dysponuje zbyt dużym doświadczeniem. Nexus 9, za którego HTC odpowiada, jest uznawany za jednego z gorszych tabletów tej serii, a to bardzo wymowne.

Wobec tych doniesień akcje HTC lecą na łeb na szyję. Z poniedziałku na wtorek zanotowano spadek rzędu 20 proc. Nadchodzące miesiące mają przynieść natomiast duże straty finansowe. Tym samym spekulacje na temat przejęcia się nasilają. Tylko kto mógłby zainwestować w HTC? Jakieś pomysły?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

MobileHTCasusSmartfony