Filmy

Pół Hollywoodu w jednym filmie. Zwiastun "Asteroid City" intryguje

Piotr Kurek
Pół Hollywoodu w jednym filmie. Zwiastun "Asteroid City" intryguje
2

Wes Anderson prezentuje swój najnowszy film, w którym udział bierze chyba połowa aktorów z Hollywood. Zapowiada się ciekawa historia z kosmitami w tle.

Wes Anderson może i nie ma bogatego dorobku artystycznego, ale o każdym z jego filmów mówi się długo - w szczególności jeśli są nominowane do międzynarodowych nagród filmowych. "Fantastyczny pan Lis", "Kochankowie z Księżyca. Moonrise Kingdom",  "Wyspa psów" czy najpopularniejszy - "Grand Budapest Hotel", który otrzymał kilka statuetek Oscara (choć nie za najlepszy film). Każdy różny, każdy na swój sposób wyjątkowy. Podobnie będzie z jego najnowszą produkcją, w której występuję połowa aktorów z Hollywood.

Polecamy na Geekweek: Niesamowite zdjęcie. Śnieg na najgorętszej pustyni Ameryki Północnej

Jego najnowszy projekt "Asteroid City" to opowieść o fikcyjnym amerykańskim mieście, a jego akcja dzieje się w latach 50. ubiegłego wieku. Tytułowe miasto - Asteroid City słynie z tego, że w roku 3007 przed naszą erą uderzył w nie meteoryt. To także miejsce, w którym organizowany jest coroczny konwent dla młodych miłośników kosmosu i kosmicznych kadetów, którzy wraz ze swoimi rodzicami odwiedzają Asteroid City. Jednak tym razem uczestnicy zjazdu będą świadkami wydarzeń, które zmienią losy świata.

"Asteroid City" na pełnym zwiastunie. Nowy film twórcy "Grand Budapest Hotel"

Zwiastun, który został właśnie zaprezentowany zdradza nam, że będziemy mieć do czynienia ze spotkaniem trzeciego stopnia, gdyż bohaterowie "Asteroid City" będą musieli zmierzyć się z wizytą obcej cywilizacji. Jednak widzowie nie będą mieli w tym przypadku do czynienia z filmem akcji, w którym Ziemianie muszą odeprzeć atak kosmitów. Nowa produkcja Wesa Andersona będzie komedią połączoną z elementami dramatu i romansu, a grają w nim najgorętsze nazwiska Hollywood w tym Jason Schwartzman, Scarlett Johansson oraz Tom Hanks w rolach głównych. Na ekranie towarzyszą im Jeffrey Wright, Tilda Swinton, Bryan Cranston, Edward Norton, Adrien Brody, Liev Schreiber, Hope Davis, Stephen Park, Rupert Friend, Maya Hawke, Steve Carell, Matt Dillon, Hong Chau, Willem Dafoe, Margot Robbie, Tony Revolori, Jake Ryan oraz Jeff Goldblum. Za reżyserię odpowiada Wes Anderson, który zajął się również historią, scenariuszem i produkcją.

Film na srebrnym ekranie zadebiutuje w Stanach Zjednoczonych 16 czerwca w ograniczonej liczbie kin, by tydzień później trafić do szerokiego odbiorcy. Na ten moment nie wiemy kiedy "Asteroid City" pojawi się w Polsce.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news