Filmy

Jednym się nie spodoba, drudzy będą zachwyceni. Mała Syrenka na pełnym zwiastunie

Piotr Kurek
Jednym się nie spodoba, drudzy będą zachwyceni. Mała Syrenka na pełnym zwiastunie
4

Mała Syrenka do polskich kin trafi już w maju 2023 r. W sieci zadebiutował właśnie nowy zwiastun, który zdradza nieco więcej szczegółów i pokazuje, że Disney mocno przykłada się do przeniesienia popularnych animacji do prawdziwego świata.

"Mała Syrenka" w wersji aktorskiej od samego początku wzbudzała wiele emocji - większość z nich związana jest z wyborem aktorki, która wcieliła się w rolę Ariel. Halle Bailey w tytułowej roli to dla wielu zbyt kontrowersyjny krok, dla innych myślenie postępowe amerykańskich twórców. Pierwszy trailer udostępniony w zeszłym roku tylko podkręcił atmosferę i choć nie zdradzał wiele, dla niektórych był już sygnałem do bojkotowania produkcji. Twórcy jednak nie patrzą na słowa krytyki i szykują się na premierę. A ta nastąpi już niebawem. "Mała Syrenka" powróci na ekrany kinowe już w maju 2023 r.

Mała Syrenka to wyreżyserowana przez specjalistę od musicali – Boba Marshalla – aktorska wersja nagrodzonej Oscarami klasycznej animacji Disneya, która pojawi się w kinach 26 maja 2023 roku. To popularna historia pięknej, odważnej i żądnej przygód syrenki Arielki - najmłodszej i najbardziej niepokornej córki Trytona – króla mórz i oceanów. Fascynacja światem ludzi ciągnie ją na powierzchnię, gdzie trafia na przystojnego księcia Eryka i z miejsca się w nim zakochuje. Mimo wszelkich zakazów, Ariel podąża za głosem serca i zawiera pakt z podstępną morską wiedźmą Urszulą. Syrenka będzie mogła żyć na lądzie, ale cena okaże się bardzo wysoka.

W trakcie wczorajszej gali rozdania Oscarów Disney zaprezentował najnowszy zwiastun zdradzający nieco więcej niż pierwsza zapowiedź. A w niej mamy pierwsze spojrzenie na innych bohaterów: Urszulę, króla Trytona, księcia Erica, oraz małych przyjaciół Arielki - w tym Sebastiana. Nie brakuje też nowego spojrzenia na podwodne królestwo oraz scen na powierzchni.

"Mała Syrenka" z nowym zwiastunem. Premiera kinowa już w maju!

W sieci zadebiutował też zwiastun w polskiej wersji językowej, gdzie możemy posłuchać aktorów wcielających się w głównych bohaterów oraz część utworu "Naprawdę chcę", który w oryginalnej animacji Disneya, w polskiej wersji, wykonywany był przez Beatę Jankowską. Kto wciela się tym razem w znane postaci? Polski dystrybutor wciąż nie zdradza konkretnych nazwisk. W oryginalnej wersji grają m.in. Halle Bailey, Daveed Diggs, Awkwafina, Jonah Hauer-King, Javier Bardem i Melissa McCarthy.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news