Moje przemyślenia

Ashton Kutcher znowu zainwestował - tym razem w aplikacje dla par

Grzegorz Marczak
 Ashton Kutcher znowu zainwestował - tym razem w aplikacje dla par
6

Jeśli jakaś z aplikacji w miesiąc od startu uzyskuje wyniki na poziomie 200 tysięcy pobrań oznacza to, że coś za chwilę będzie się działo. Tak też było w przypadku aplikacji dla iOS (a wkrótce również dostępnej na Androidzie) czyli Pair, która właśnie ogłosiła pozyskanie 4,7 miliona dolarów. W pierw...

Jeśli jakaś z aplikacji w miesiąc od startu uzyskuje wyniki na poziomie 200 tysięcy pobrań oznacza to, że coś za chwilę będzie się działo. Tak też było w przypadku aplikacji dla iOS (a wkrótce również dostępnej na Androidzie) czyli Pair, która właśnie ogłosiła pozyskanie 4,7 miliona dolarów. W pierwszej rundzie finansowania brało udział aż kilkanaście podmiotów min: A-Grade Ventures (Ashton Kutcher), Gary Vaynerchuk, SV Angel, Lerer Ventures, Michael Birch, Sam Altman, CrunchFund, Tencent, Yuri Milner, Betaworks, Alexis Ohanian, Brandee Barker, Brian Pokorny itd.

Jeśli wcześniej nie natknęliście się na Pair to wyjaśnię, że jest to social network tylko dla par. Ponoć ma wzmacniać wież między nami a naszą partnerką. W środku mamy więc system wiadomości, możliwość dzielenia się zdjęciami, przesyłanie informacji o własnej lokalizacji, udostępnianie filmów itp. Wymyślili też coś na kształt wirtualnego pocałunku nazywanego ThumbKiss. Jeśli dotkniemy palcem ekran w tym samym miejscu co nasza partnerka to przesyłamy jej ThumbKiss, który sygnalizowany jest wibracją telefonu. Tak wiem jak to brzmi, ale chyba jest zabawne :)

Pair jest to wiec taki social network ale dla dwojga, bez żadnych funkcji udostępniania na zewnątrz i bez potrzeby bycia cool, czy też epatowania wszystkich swoimi złotymi myślami. Mamy skoncentrować się tylko na jednej najbliższej nam osobie.

Osobiście uważam Pair za bardzo ciekawy pomysł, nazwiska którego go wsparły przy pierwszej inwestycji z pewnością też świadczą o tym, że może z tego urosnąć coś naprawdę dużego. Advisory board to jeden z kluczowych elementów przy kolejnych rundach. I wprawdzie pieniędzmi nie do końca da się kupić zainteresowanie użytkowników to jednak bardzo one pomagają :) W dalszych krokach jeśli Pair będzie się rozwijał w takim tempie jak do tej pory można zakładać jakieś przejęcie przez innego większego gracza.

Jeszcze słowo o funduszu Ashtona Kutchera, moim zdaniem warto obserwować jego inwestycje ponieważ będzie celował on w produkty absolutnie mainstreamowe czyli mające szansę na zainteresowanie tłumów. Oczywiście nie wszystko wychodzi i nie wszystko będzie sukcesem, ale nie zwalałbym tego akurat na osobę firmującą fundusz ale na fakt, że taka jest ta branża.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

StartupMobilemobile apps