Felietony

Nowe udogodnienia w poczcie Gmail – automatyczne tłumaczenie wiadomości. Przydatne!

Marcin Kamiński
Nowe udogodnienia w poczcie Gmail – automatyczne tłumaczenie wiadomości. Przydatne!
10

Pamiętacie czasy świetności kieszonkowych translatorów, które przypominając kalkulatory pomagały nam w komunikacji z obcojęzycznymi osobami? Epoka ta minęła bezpowrotnie. Internetowe słowniki i translatory także powoli przestają być konieczne – Google dodał bowiem właśnie do swojej popularnej poczty...

Pamiętacie czasy świetności kieszonkowych translatorów, które przypominając kalkulatory pomagały nam w komunikacji z obcojęzycznymi osobami? Epoka ta minęła bezpowrotnie. Internetowe słowniki i translatory także powoli przestają być konieczne – Google dodał bowiem właśnie do swojej popularnej poczty elektronicznej Gmail opcje automatycznego tłumaczenia wiadomości na inne języki.

W ciągu kilku nadchodzących dni każdy z użytkowników poczty elektronicznej Gmail powinien ujrzeć wśród dostępnych opcji funkcję tłumaczenia wiadomości. Dzięki niej w momencie otrzymania maila w obcym i nieznanym dla nas języku, nie będziemy zmuszeni do szukania zewnętrznych słowników i translatorów. Gmail przetłumaczy wiadomość za nas! Wystarczy wybrać język, na jaki chcemy przetłumaczyć zawartość elektronicznego listu i gotowe! Co więcej, możemy wybrać preferowane opcje i ustawić automatyczne tłumaczenie maili z języka japońskiego, a pozostawić w oryginale wiadomości nadsyłane po francusku.
Opcja automatycznego tłumaczenia wiadomości znacznie ułatwi szybki kontakt ze znajomymi zza granicy oraz nieco rozszerzy nasze horyzonty – dzięki nowej opcji być może część z osób śmielej odzywać będzie się do osób w nieznanym sobie języku. Internet oraz Gmail ułatwiają teraz ten proces aż do bólu.

Inżynierowie z Google dodali do Gmaila również kilka innych, mniejszych udogodnień. Jednym z nich jest zmodyfikowany lekko tytuł strony w oknie przeglądarki – obecnie zamiast „Gmail - Inbox (20) - user@example.com“ zauważycie napis „Inbox (20) - user@example.com - Gmail“ – ułatwia to ustalenie liczby nieprzeczytanych wiadomości na pierwszy rzut oka.

Zmodyfikowano również nieco mechanizm „wyciszania” niechcianych wątków, lądujących w naszej poczcie elektronicznej. Opcja ta sprawi, że informację o nadejściu nowego miala w wątku otrzymamy tylko wówczas, gdy jest on adresowany bezpośrednio do naszej osoby.

Więcej szczegółowych informacji na temat wprowadzonych zmian w poczcie elektronicznej Gmail znajdziecie na jej oficjalnym blogu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Gmail