Ciekawe strony

Artykuły w czystym tekście bez nowych kont, wtyczek czy rozszerzeń

Grzegorz Ułan
Artykuły w czystym tekście bez nowych kont, wtyczek czy rozszerzeń
10

Na Antywebie pisaliśmy już wielokrotnie o rozszerzeniach umożliwiających takie oczyszczanie artykułów do przeczytania i prezentacji ich w "czystej" formie. Najpopularniejszym z nich jest chyba Readability, który to pozwala na odłożenie do przeczytania na później wpisów w takiej formie. Wymaga to jed...

Na Antywebie pisaliśmy już wielokrotnie o rozszerzeniach umożliwiających takie oczyszczanie artykułów do przeczytania i prezentacji ich w "czystej" formie. Najpopularniejszym z nich jest chyba Readability, który to pozwala na odłożenie do przeczytania na później wpisów w takiej formie. Wymaga to jednak zakładania kolejnego konta i instalacji rozszerzenia. Co, jeśli po prostu chcemy w danym momencie przerobić taki artykuły i przeczytać go bez zbędnych dodatków?

Z pomocą przychodzi nam zwykły skrypt Notforest, który umieszczamy na pasku zakładek, a w chwili gdy natrafimy na jakiś artykuł, z którym chcielibyśmy się zapoznać na spokojnie, klikamy po prostu jego odnośnik, który usuwa wszystko ze strony, łącznie z obrazkami, zostawiając nas sam na sam z czystym tekstem.

Dodatkowo możemy zmieniać tło i kolor tekstu w zależności od upodobań czy pory dnia.

Sprawdzałem na wielu stronach (radzi sobie nawet z onetem) i bez problemu "wyciąga" z każdego artykułu tylko sam tekst (jedynie zaciąga też linki zewnętrzne, jeśli dany wpis odwołuje się do innych artykułów w sieci). Do tego działa szybko i nie obciąża nam zbytecznie przeglądarki, czego nie można powiedzieć o instalowanych rozszerzeniach czy wtyczkach.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu