Ciekawe strony

Załaduj, podziel się, zapomnij – szybkie przesyłanie „samozniszczalnych” plików do 100MB

Grzegorz Ułan
Załaduj, podziel się, zapomnij – szybkie przesyłanie „samozniszczalnych” plików do 100MB
4

Często tak jest, że mamy potrzebę wysłać jednorazowo jakiś plik lub "paczkę" z plikami kilku naszym znajomym. Co wtedy robimy? Wysyłamy emailem, jeśli mamy odpowiednio duży limit wielkości załączników, bądź wrzucamy na któryś z naszych dysków sieciowych i udostępniamy link. W ten sposób też częst...

Często tak jest, że mamy potrzebę wysłać jednorazowo jakiś plik lub "paczkę" z plikami kilku naszym znajomym. Co wtedy robimy? Wysyłamy emailem, jeśli mamy odpowiednio duży limit wielkości załączników, bądź wrzucamy na któryś z naszych dysków sieciowych i udostępniamy link.

W ten sposób też często dublujemy obecność tych plików - mamy je na dysku, na emailu, w chmurze i z czasem odkładają się ich niezliczone ilości, jeśli na bieżąco nie usuwamy ich z miejsc, gdzie są nam zupełnie niepotrzebne.

Dissipate to nowy serwis, który pozwala na wrzucenie plików o wielkości do 100MB (w przyszłości mają zwiększyć ten zakres) oraz ustawić limit pobrania tych plików - max 5 (ten parametr również ma się zwiększyć), po czym generowany jest link do nich, który udostępniamy naszym znajomym, a po przekroczeniu limitu pobrań, pliki te ulegają "samozniszczeniu". To wszystko bez logowania, zakładania nowych kont.

Planowane jest również udostępnienie aplikacji dla OS X i Windowsa.

Serwis jest dostępny dla wszystkich, jest też darmowy, ale prawdopodobnie limit wielkości plików i liczby pobrań zostanie zwiększony w przyszłości już tylko dla płatnych kont.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Chmuradyski sieciowe