Mobile

Aquos Crystal telefon praktycznie pozbawiony ramek obudowy

Filip Żyro
Aquos Crystal telefon praktycznie pozbawiony ramek obudowy
40

Wiele dużych serwisów technologicznych rozpływa się nad nowym telefonem, który powstał przy współpracy amerykańskiego operatora komórkowego Sprint, Softbank japońskiej firmy telekomunikacyjnej i medialnej i inżynierów Sharpa. Chodzi o telefon komórkowy Sharp Aquos Crystal, który został wypuszczony n...

Wiele dużych serwisów technologicznych rozpływa się nad nowym telefonem, który powstał przy współpracy amerykańskiego operatora komórkowego Sprint, Softbank japońskiej firmy telekomunikacyjnej i medialnej i inżynierów Sharpa. Chodzi o telefon komórkowy Sharp Aquos Crystal, który został wypuszczony na wyłączność operatora. Ahy i ohy odnoszą się do wyglądu telefonu. I bardzo słusznie, bo rzeczywiście jest do czego wzdychać.

Pomimo, że ostatnio było cicho na temat mobilnych urządzeniach Sharpa, to nie musi wcale oznaczać, że japońska firma raz na zawsze wypadła z gry. Konkurencja na rynku mobilnym jest niezwykle zaostrzona, dlatego ciężko walczyć o portfele konsumentów w tym segmencie. Wyprodukowanie sprzętu na zamówienie operatora to zdecydowanie łatwiejsze zadanie.

Wracając jednak do samego urządzenia, to trzeba powiedzieć, że rzeczywiście robi ono wrażenie. Tym co pierwsze rzuca się w oczy w telefonie, jest jego wygląd, a przede wszystkim to w jaki sposób została wykonana ramka obudowy. Tak cienkie obramowanie telefonu jest marzeniem wielu posiadaczy najnowszy iPhonów, Galaxy czy Note'ów. Oprócz fenomenalnego wyglądu Aquos Crystal będzie posiadał 5 calowy wyświetlacz o rozdzielczości 720p. Słuchawka raczej nie będzie wyróżniała się supermocnymi parametrami, choć wielu zapewne stwierdzi, że jak na smartfona w zupełności one wystarczą. Pod obudową znajdziemy 1.2GHz czterordzeniowy procesor, 1.5 GB RAM-u i 8GB wbudowanej pamięci. Z dodatków o których warto wspomnieć będzie również obsługa HD Voice, rozmowy Wi-Fi i audio od  Harmon Kardon. Jak na cenę 239 $ poza abonamentem, to trzeba powiedzieć, że telefon jest w stanie zaoferować naprawdę dużo.

Po ciągłym lansowaniu high-endowych telefonów przez producentów elektroniki fajnie wreszcie zobaczyć coś ze średniej półki, co wyróżnia się na tle innych urządzeń. Design Aquosa jest niezwykle oryginalny, a dzięki temu, że został wyceniony poniżej 1000 zł może być prawdziwym hitem sprzedażowym. Niestety na razie dostępny jest jedynie w Stanach Zjednoczonych, gdzie przetestuje czy na rynku jest zapotrzebowanie na tego typu urządzenie. Jeżeli okaże się, że telefon cieszy się dużą popularnością być może niebawem zobaczymy go również na innych kontynentach.

Grafika: The Verge

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Sharp