Apple

Apple zmienia ofertę MacBooków i to dość drastycznie

Piotr Kurek
Apple zmienia ofertę MacBooków i to dość drastycznie
27

Apple aktualizuje ofertę MacBooków. Pojawił się nowy MacBook Air i odświeżony, podstawowy model MacBooka Pro. Firma zdecydowała też, że ze sprzedaży wycofany zostanie 12-calowy MacBook.

Apple poinformowało dziś o zmianach, jakie zachodzą w dostępności poszczególnych modeli komputerów MacBook. Nowa oferta składająca się z modeli MacBook Air i MacBook Pro ma być odpowiedzią na oczekiwania klientów i uproszczeniem katalogu produktów, w którym w ostatnim czasie zaczął dominować chaos. Zmiany to nie tylko lepsze, odświeżone podzespoły. To także odważne posunięcia, które mogą spotkać się z negatywnym odbiorem ze strony użytkowników. Ofiarą tych cięć stał się 12-calowy MacBook, który jako pierwszy w historii firmy oferował złącza USB-C i pozbawiony został podświetlanego logo Apple na obudowie monitora. Ten całkowicie znika ze sprzedaży.

Nowy MacBook Air

Nowy MacBook Air, który do sprzedaży trafia już dzisiaj, nie wprowadza daleko idących zmian. Największą różnicą, w porównaniu do zeszłorocznego modelu, jest wprowadzenie funkcji True Tone umożliwiającej automatyczne dostosowanie ekranu, aby kolory wyglądały identycznie w różnych warunkach oświetleniowych. W środku dalej znajdziemy dwurdzeniowy procesor Intel Core i5 1,6 GHz (Turbo Boost do 3,6 GHz) z 4 MB pamięci podręcznej L3 , 8 GB pamięci RAM z możliwością konfiguracji do 16 GB, czy dysku SSD o pojemności 128 GB z możliwością konfiguracji do 1 TB. Zmianie uległa cena. Za podstawową wersję tego modelu zapłacicie teraz 5499 zł.

Zobacz też: Jaki Macbook wybrać: Air czy Pro?

Nowy MacBook Pro

Nieco więcej zmian zaszło w ofercie komputerów MacBook Pro. Do tej pory Apple oferowało kilka jego odsłon — podstawowy, 13-calowy bez paska Touch Bar oraz 13. i 15-calowe wersje, w których pasek był już obecny. Od dziś, z oficjalnej sprzedaży wycofano ten pierwszy model i zastąpiono go sprzętem wyposażonym w czterordzeniowy procesor Intel Core i5 1,4 GHz 8. generacji z Turbo Boost do 3,9 GHz, 8 GB pamięci LPDDR3 2133 MHz, Touch Bar, Touch ID, czip T2 i dysk SSD o pojemności 128 GB. Jego podstawowa cena w Polsce ustalona została na poziomie 6499 zł.

Wraz z odświeżonymi modelami MacBooka Pro i MacBooka Air i usunięciem z oferty 12-calowego Macbooka, ze sprzedaży wycofane zostają więc dwa inne modele. To wspomniany wyżej 13-calowy MacBook Pro bez paska Touch Bar oraz starszy model MacBooka Air (bez ekranu Retina, z portami USB typu A i gniazdem MagSafe 2).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu