Apple

Przyszłoroczny model iPada może być prawdziwą rewolucją

Piotr Kurek
Przyszłoroczny model iPada może być prawdziwą rewolucją
29

Elastyczne ekrany w smartfonach miały zrewolucjonizować rynek jeszcze w pierwszej połowie tego roku. Tak się jednak nie stało, a powrót do składanych urządzeń mobilnych jest wciąż odkładany. Najnowsze doniesienia sugerują, że Apple również prowadzi prace nad tego typu rozwiązaniem i nie chodzi tu wcale o elastycznego iPhone'a.

Jeśli czekacie na iPhone’a ze zginanym/łamanym/elastycznym ekranem, to muszę Was rozczarować (przynajmniej w tej chwili). Najnowsze doniesienia analityków z firmy IHS Markit sugerują, że firma z Cupertino prowadzi prace nad składanym... iPadem. Taka decyzja może zaskakiwać, ale jeśli popatrzymy na prawie 13-calowego iPada Pro, którego wysokość mierzy ponad 28 cm, złamanie w pół którejś z jego przyszłych odsłon może sprawić, że będzie on bardziej kompaktowym narzędziem pracy.

Zobacz też: Zginane ekrany będą się łamać? Apple znalazło rozwiązanie tego problemu

Raport przygotowany przez brytyjską firmę zawiera informacje, że ekran składanego iPada ma mieć wymiary zbliżone do 13- lub 15-calowych MacBooków Pro. Nie wiadomo jednak, czy mowa tu o pojedynczym elastycznym wyświetlaczu, czy też rozwiązaniu wykorzystującym dwa mniejsze ekrany umożliwiające wygodne złożenie urządzenia w pół. Taki iPad miałby konkurować z nowym przedstawicielem serii Microsoft Surface wyposażonym w dwa ekrany, który do sprzedaży ma trafić w przyszłym roku.

Co ciekawe, w raporcie znalazła się informacja, że tego typu iPad ma być w pełni kompatybilny z sieciami 5G. A to oznacza, że zapewni jeszcze większą niezawodność w łączności z siecią. Dla przypomnienia, ostatnie informacje na temat dostępności 5G w iPhone’ach mówią, że pierwsze tego typu smartfony Apple zadebiutują już w przyszłym roku — urządzenia mają działać w oparciu o modemy dostarczane przez Qualcomm.

Zobacz też: Granice między komputerem a tabletem Apple zaczynają się zacierać, ale iPad wciąż nie zastąpi mi laptopa

Czy te informacje się potwierdzą? Ciężko wróżyć z fusów. Apple z całą pewnością testuje szeroką gamą produktów, które wcale nie muszą w ostateczności trafić do konsumentów. Z drugiej jednak strony, firma IHS Markit jako jedna z pierwszych informowała o pracach nad 16-calowym MacBookiem Pro, który najprawdopodobniej trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku.

Źródło: 9to5Mac

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu