Apple

Apple Watch Explorer Edition. Gigant szykuje wzmocnioną wersję zegarka?

Kamil Świtalski
8

Według najnowszych informacji Apple Watch miałby doczekać się nowej edycji - tym razem nieco trwalszej, tworzonej głównie z myślą o sportowcach.

Apple Watch jest najpopularniejszym smartwatchem na rynku — i nic nie zapowiada, by miało się to w najbliższej przyszłości zmienić. Apple regularnie dodaje mu nowe funkcje, nowe paski i nowe warianty kolorystyczne. Ale sama formuła Apple Watcha od lat pozostaje bez zmian — konstrukcja za bardzo się nie zmienia. Z każdym rokiem coraz mocniej Apple idzie w funkcje zdrowotne (mówiąc o ratowaniu życia, jednocześnie zaznaczając, że nie jest to przyrząd medyczny). Według najnowszych informacji do których dotarł Mark Gurman, nadchodzące modele mogą być prawdziwem hitem wśród fanów sportów ekstremalnych - a wszystko to dzięki wzmocnionej wersji zegarka.

Nowy Apple Watch ma być jeszcze trwalszy. Firma pracuje nad wzmocnioną wersją swojego zegarka

Zegarki Apple Watch dostępne są w kilku wariantach — im droższe, tym bardziej odporne na upadki i zarysowania... ale mimo wszystko popularność zegarkowych etui nie wzięła się znikąd. O zarysowania ekranu nowych modeli znacznie trudniej niż miało to miejsce kilka lat temu, ale prawda jest taka, że nie trzeba się specjalnie starać.  Teraz Apple poza wariantami z tytanowym wykończeniem miałoby wypuścić także wersję tworzoną z myślą o sportowym podejściu do życia. Według Gurmana ten wariant wewnętrznie określany jest mianem Explorer Edition i jego wnętrze nie będzie się niczym różnić. To wykończenie - bardziej trwałe i gotowe na więcej przygód - miałoby go wyróżniać na tle innych modeli.

Apple Watch Explorer Edition miałby trafić do sprzedaży w tym, lub przyszłym, roku. Jak to zwykle bywa w przypadku tak odległych plotek — warto do wszystkiego podejść z dystansem. Prawdopodobnie tegoroczne modele Apple Watch nie trafią do nas wcześniej, niż jesienią. Czy będzie wśród nich wzmocniony Explorer Edition? Czas pokaże - póki co wymagającym użytkownikom nie pozostaje nic innego, jak zakup dodatkowej ochrony ;-).

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu